powrót

Przegląd stolików kawowych

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Mieszkanie powinno być oazą i miejscem, w którym można odpocząć po całym dniu pełnym wyzwań. Przy odrobinie wysiłku można je także zamienić w doskonałą bazę do odbywania spotkań towarzyskich i celebrowania życia. By sprostać tym zadaniom, nowoczesne projekty wnętrz zakładają umieszczenie salonu w dużej, otwartej przestrzeni. Takie rozwiązanie sprawia, że w pomieszczeniu można wygospodarować różne strefy i sprawić, że cała rodzina z przyjemnością będzie spędzać w nim czas. Doskonałym pomysłem będzie wyznaczenie miejsca na delektowanie się książką z kubkiem kawy lub herbaty. Najlepiej celebrować tę czynność przy specjalnym stoliku. Jak wybrać najlepszy mebel, z którego samemu będzie się z uśmiechem korzystać lub na którym poda się kawę gościom?

Prostokątne stoliki kawowe

Najlepszym miejscem na stolik kawowy jest przestrzeń przed kanapą lub narożnikiem. Na blacie można ustawić kawę, herbatę lub przekąski. Współczesne meble mają pod ladą specjalną półkę przewidzianą na czasopismo, książkę lub piloty od telewizora. Dzięki niej wszystko jest pod ręką podczas błogich chwil relaksu. Modny stolik może być jasny, w kolorze białym lub drewna o ciepłym odcieniu, na przykład dębu riviera lub sonoma. Ucieszą się miłośnicy ciemnych mebli, ponieważ oferta oklein meblowych jest naprawdę bogata: dąb ciemny, antyczny lub o barwie ciepłego koniaku, esencjonalny orzech antyczny – to tylko niektóre propozycje odcieni, w jakich może wystąpić stolik do salonu. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

Ławy na kawę i coś słodkiego

Jeśli okaże się, że standardowy stolik o długości 120 centymetrów to za mało na potrzeby licznej rodziny, można wstawić do pokoju dziennego szeroką rozkładaną ławę. To idealny mebel, którego blat może być przeznaczony do podawania ciasta czy serwowania przekąsek w formie szwedzkiego stołu na czas przyjęcia. Potężnych rozmiarów blat doskonale sprawdzi się także jako przestrzeń do grania w gry planszowe czy układania puzzli. Jasna ława będzie wyglądała bardzo stylowo, przystawiona do szerokiego narożnika w nowocześnie urządzonych mieszkaniach. Model w ciemnym odcieniu to doskonały wybór do wnętrza w stylu klasycznym. 


Funkcjonalne stoliki pod telewizor i laptopa

Warto również pomyśleć o ustawieniu sprzętu w pokoju dziennym, ponieważ to w nim najwięcej czasu będą spędzać wszyscy członkowie rodziny. Wygodę oglądania seriali i filmów zapewni stolik pod telewizor, czyli masywna szafka RTV. Obecnie modne są duże meble, które pomieszczą wszystkie modele, nawet te o przekątnej powyżej 55’. Wyposażone w szuflady, szafki i otwarte przestrzenie zmieszczą program telewizyjny, ulubione płyty, czy XBoxa z grami. Stolik pod laptopa to świetny wybór, jeśli domownicy dużo czasu spędzają przed ekranem. Można go ustawić obok kanapy lub fotela i korzystać ze sprzętu w wygodnej pozycji. 

Aranżacja mieszkania, które ma być miejscem wypoczynku to zadanie wymagające podjęcia wielu decyzji. Do jednych z ważniejszych należy wybór odpowiednich mebli – takich, które spełnią potrzeby wszystkich członków rodziny. Warto zwrócić uwagę na stoliki do pokoju dziennego, które sprawdzą się w każdych okolicznościach.