Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Sposoby na przechowywanie butów w przedpokoju

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Eleganckie, sportowe, na szpilce i z płaską podeszwą – kilka par butów to absolutne minimum, a gdy mieszkanie zajmują dwie lub więcej osób, sumę tę należy przemnożyć jeszcze przez liczbę domowników. Wystarczy prosty rachunek, aby przekonać się, że posiadamy w domu od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu par butów. Jak je uporządkować? Sprawdźcie kilka praktycznych pomysłów na przechowywanie obuwia w przedpokoju.

Garderoby i szafki na buty do przedpokoju

Przedpokój to pierwsze miejsce, które napotykamy, wchodząc do czyjegoś mieszkania. Oprócz obuwia pozostawiamy w nim także kurtki, czapki, szaliki i inne elementy okrycia wierzchniego, a wielofunkcyjna garderoba pozwoli pomieścić je wszystkie w jednym miejscu. To kompleksowe i bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu optymalnie zagospodarujemy przestrzeń przedpokoju, zachowując w niej perfekcyjny porządek. Dla rodziny idealnie sprawdzi się komoda na buty lub duża garderoba z dwudrzwiową szafą i osobną szafką na buty, wyposażona także w zewnętrzne haczyki na odzież. Nowoczesne garderoby dostępne są w rożnych zestawach i kolorach, które charakteryzuje prostota i minimalizm. Najbardziej uniwersalne są modele utrzymane w tonacji jasnego drewna, które z łatwością odnajdą się w różnych stylizacjach, tworząc atrakcyjny element dekoracji. Wybierając garderobę do przedpokoju, warto pomyśleć o konstrukcji z wbudowanym lustrem. Nie tylko po to, aby wychodząc z mieszkania, móc łatwo ocenić swój wygląd, założyć czapkę czy zawiązać szal, ale także by dzięki tafli lustra optycznie powiększyć pomieszczenie. Z pewnością przydatna będzie również dodatkowa szuflada, do której włożyć możemy rękawiczki lub np. smycz i inne akcesoria dla psa.

Jak wybrać szafkę na buty?

Oprócz metrażu przedpokoju, przy wyborze szafki na buty koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jej wymiary. Istotna jest zarówno głębokość, która pozwoli na trzymanie w szafce na przykład dużych butów trekkingowych, jak i odległość między półkami – szczególnie jeśli w szafce chcemy przechowywać buty na wysokim obcasie czy kozaki. Komfortowym i praktycznym rozwiązaniem będzie szafka na buty z siedziskiem, dzięki któremu wygodnie można założyć każde obuwie, nawet to ze skomplikowanym zapięciem. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się również u rodzin z dziećmi. Zakładanie obuwia sprawia maluchom nie lada trudności, a na siedząco dziecku o wiele łatwiej będzie ubrać buty i samodzielnie je zasznurować. Zakładanie butów to często również poważny problem dla osób starszych, dzięki szafce na buty z siedziskiem seniorzy będą mogli bezpiecznie i sprawnie przygotować się do wyjścia. Niezbędnym akcesorium do przedpokoju, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jest także ociekacz na buty, który chroni podłogę przed błotem i innymi zabrudzeniami w deszczową pogodę.

Jak przechowywać buty poza sezonem? Plastikowe pojemniki na buty

Kluczem do utrzymania porządku w szafce z butami jest ich odpowiednia selekcja. Buty, które zakładamy na co dzień, powinniśmy mieć zawsze pod ręką, aby w każdej sytuacji móc je szybko założyć na stopy i wyjść z domu. Na przodzie szafki ustaw więc buty, których potrzebujesz na co dzień – do pracy, na siłownię, na popołudniowy spacer. W głębi poukładaj obuwie używane okazyjnie, np. na eleganckie uroczystości czy na wyjazdy w góry. Plastikowe pojemniki na buty to prosty i praktyczny sposób na przechowywanie butów po zakończonym sezonie letnim lub zimowym. Osłaniają obuwie przed kurzem i zapobiegają jego uszkodzeniom. Dzięki przezroczystym ściankom z łatwością można podejrzeć zawartość pudełka bez konieczności jego wyjmowania i otwierania. To bardzo przydatne, szczególnie jeśli okaże się, że w szafce pełnej butów chcemy znaleźć tę jedną, konkretną parę. Ustawiając pojemniki plastikowe kolejno jeden na drugim, możemy maksymalnie wypełnić przestrzeń szafki na buty lub ustawić je pod wieszakami z odzieżą wierzchnią w garderobie. Jeśli w przedpokoju brakuje miejsca, plastikowe pojemniki na buty można ukryć pod schodami lub wynieść do piwnicy czy na strych. Ładne kartonowe pudełka estetycznie będą prezentować się także na szafie. Przechowywanie butów w przedpokoju nie musi być kłopotliwe. Wystarczy wykazać się odrobiną sprytu i wyposażyć przedpokój w funkcjonalne rozwiązania.