powrót

Udekoruj ścianę nowoczesnymi naklejkami ściennymi

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Naklejki naścienne to nowoczesny dodatek aranżacyjny do salonu, jadalni, kuchni, a nawet łazienki! Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych utrzymują nienaganny wygląd przez wiele lat – to jeden z najtańszych sposób na ożywienie domowych pomieszczeń i nadanie im unikatowego charakteru.

Naklejki naścienne – podstawowe informacje

Naklejki mogą z powodzeniem ozdabiać ściany pomalowane farbą, pokryte tapetą bądź wykończone płytkami ceramicznymi. Oferta rynkowa jest bardzo bogata, dlatego każdy znajdzie model odpowiadający jego preferencjom. Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się modele wykonane z samoprzylepnej folii PCW, która jest bardzo odporna na działanie czynników zewnętrznych i trzyma się ściany przez ok. 5 lat. Przy prawidłowej eksploatacji i nie narażaniu naklejek na uszkodzenia (np. przez umieszczenie w bliskiej odległości od źródła ciepła) mogą ozdabiać ściany przez długie lata. Naklejki przypominają z daleka szablon – są bardzo starannie wykonane, dlatego na pierwszy rzut oka nie zauważymy, że mamy do czynienia z naklejaną ozdobą. W zależności od stylu wykończenia wnętrza możemy dobrać ozdoby wykonane z folii błyszczącej lub matowej. 

Designerskie naklejki naścienne

Designerskie naklejki to świetna alternatywa dla monotonnych tapet z powtarzalnymi wzorami kwiatowymi, figurami geometrycznymi etc. W ofercie Salony Agata znajdą Państwo modele naklejek stworzone z myślą o nowoczesnych klientach, którzy poszukują sposobu na wyrażenie siebie i pokazanie swoich pasji. Inspirujące cytaty, zabawne rysunki, motywy graficzne, zegary, grafiki ze świata mody, gadżety kosmetyczne… - to tylko część propozycji kierowanych do osób, które chcą szybko i niewielkim kosztem tchnąć życie w domowe wnętrza. Naklejki to uniwersalne ozdoby, które można umieścić w każdym pokoju, łazience czy kuchni. Coraz więcej osób wybiera naklejki jako główny motyw ozdobny pokoju dziecięcego. Różnorodność wzorów i nasycone kolory pozwalają stworzyć bajkową aranżację i całkowicie odmienić wystrój dziecięcej sypialni.

Rozmiary i montaż naklejek na ścianę

Naklejki na ścianę występują w różnych rozmiarach. Modele o wymiarach zoptymalizowanych są łatwe w transporcie i montażu – można je dowolnie przycinać i dopasowywać do konkretnego typu wnętrza. Większe naklejki mogą być dzielone na mniejsze fragmenty, tak aby montaż przebiegał szybko i bez zakłóceń. Sprawą kluczową jest prostota i szybkość aplikacji ozdoby naściennej. Wiele osób obawia się, że naklejanie wymaga rozwiniętych zdolności manualnych i może sprawić trudność osobie, która nie wykonuje na co dzień takich prac. W rzeczywistości przyklejanie naklejki, w zależności od jej rozmiaru, zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Aby poszczególne partie nie skleiły się ze sobą, warto zaangażować do prac drugą osobę i nie zdzierać od razu całej folii ochronnej. Kiedy naklejka zostanie już nałożona na ścianę, należy docisnąć ją do podłożą przy pomocy ściereczki. Czyszczenie jest banalnie proste i ogranicza się do okresowego przecierania naklejki ścierką zmoczoną w zimnej wodzie.

Demontaż naklejek naściennych

Naklejki naścienne to ozdoby, które nadają wnętrzom oryginalnego charakteru. Niestety, może się zdarzyć, że po kilku latach ich wygląd nieco nam się opatrzy i zechcemy przearanżować wnętrza lub podmienić dotychczasową naklejkę na inny model. Demontaż naklejek jest bardzo szybki i łatwy – wystarczy ustawić suszarkę na ciepły podmuch i skierować ją w stronę naklejki. Po kilku minutach klei roztopi się, a naklejka odejdzie od ściany, nie naruszając jej struktury. Aby pozbyć się resztek kleju wystarczy przetrzeć ścianę mokrą ścierką.