powrót

Wakacyjne wspomnienia w pięknej oprawie – ramki na zdjęcia do salonu i sypialni

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Koniec urlopu oznacza powrót na zawodowe tory, ale to jeszcze nie powód, by zapomnieć o wakacyjnych wojażach. Niesamowite wspomnienia warto zachować na dłużej zarówno w swojej pamięci, jak i na fotografiach. Ramki na zdjęcia to doskonały sposób, aby aranżacja salonu czy sypialni nabrała unikalnego charakteru. W jaki sposób wykorzystać je podczas urządzania wnętrza?

Ramki na zdjęcia do salonu

Przed podjęciem decyzji, jak wyeksponować zdjęcia z podróży, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj ramek najlepiej sprawdzi się w danym wnętrzu – czy lepsze będą ramki na zdjęcia stojące, czy te wiszące na ścianie? Ciekawą ozdobą pomieszczenia będą zarówno ramki do zdjęć ustawione na blacie komody lub kominku, jak i te zawieszone nad sofą czy łóżkiem sypialnianym.

W przestrzeni salonu świetnie zaprezentuje się ramka na zdjęcia przeznaczona do wyeksponowania pojedynczej fotografii, a także kompozycje zdjęć tworzące uroczą minigalerię. Ponadczasowym wyborem są ramki na zdjęcia wykonane z naturalnego drewna, które sprawdzą się w przypadku wnętrz urządzonych nie tylko w klimacie rustykalnym lub skandynawskim. Z kolei z nowoczesną aranżacją salonu, bazującą często na surowych elementach użytych w konstrukcjach lamp czy mebli, będzie doskonale współgrać ramka na zdjęcia wykonana z metalu.

Ramka na zdjęcia może przybierać zupełnie nietypowe formy. Jedną z nowoczesnych propozycji są ramki do zdjęć, na których fotografie przyczepiane są za pomocą dołączonych do zestawu klipsów. Ciekawy design przykuwa uwagę, w związku z czym stanowi doskonałe tło dla zdjęć, którymi warto się pochwalić. Ramka na zdjęcia z klipsami doskonale odnajdzie się w industrialnej aranżacji salonu. Miłośnikom oryginalnych dekoracji z pewnością do gustu przypadnie także ramka, która wyglądem do złudzenia przypomina drabinę. Aranżacja salonu wzbogacona o kadry z wakacyjnych wyjazdów wyeksponowane w interesujący sposób stanie się żywsza i bardziej wyrazista.

Aranżacja sypialni pełna zdjęć z podróży

Sypialnia to pomieszczenie, którego klimat jest bardzo intymny. Zazwyczaj umieszczane są w niej ramki do zdjęć przedstawiające chwile spędzone razem z członkami najbliższej rodziny lub przyjaciółmi. Aranżacja sypialni nabierze bardziej przytulnego charakteru, jeśli pojawią się w niej ramki na zdjęcia z oświetleniem LED. Delikatne światło wyeksponuje fotografie po zmroku, jednocześnie subtelnie rozświetli przestrzeń i wprowadzi wyjątkowy nastrój. W sypialni na ścianie mogą zawisnąć również przestrzenne ramki do zdjęć, w których wolną przestrzeń między szybką a tłem można dodatkowo udekorować piórkami, kawałkiem materiału, muszelkami lub innymi pamiątkami z podróży. Tak przygotowana ramka na zdjęcia nada pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

Ramki na zdjęcia – jak je wyeksponować?

Niewątpliwie pełna zdjęć aranżacja salonu lub sypialni przykuwa uwagę. Jak ją przygotować, aby stale zachwycała odwiedzających nas gości? Równomiernie rozwieszone ramki do zdjęć w podobnym rozmiarze wprowadzą do wnętrza ład i harmonię. Taka prezentacja fotografii czy grafik pasuje do wnętrz uporządkowanych, zaprojektowanych w duchu minimalizmu. Z kolei ramki na zdjęcia o nieregularnych kształtach, zawieszone na ścianie w myśl autorskiej koncepcji urządzającego pomieszczenie, wprowadzą do wnętrza nieco oryginalności. Jeśli zdecydujemy się na ramki w odważnych kolorach, ożywimy salon lub sypialnię i nadamy im radosny klimat.

Ramki na zdjęcia to także fantastyczny sposób na sentymentalny prezent dla bliskiej osoby. Wypełniona fotografiami ze wspólnych wakacji będzie pięknym upominkiem na urodziny, święta, walentynki czy Dzień Chłopaka. Dostępne na rynku gotowe kompozycje ramek, pozwalające na umieszczenie w nich od kilku do nawet kilkunastu fotografii, będą z kolei doskonałą pamiątką dla rodziców i dziadków, którzy ze wzruszeniem będą mogli spoglądać na zdjęcia swoich dzieci czy wnuków.