powrót

Materace piankowe - zalety

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Materace piankowe stają się coraz bardziej popularne i to na całym świecie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – wygoda i doskonały stosunek ich jakości do ceny. To jednak nie koniec zalet materacy piankowych. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup takiego materaca? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej!

Uniwersalność

Ze wszystkich materacy dostępnych w sklepach, modele piankowe wyróżniają się tym, że są odpowiednie dla każdego i zapewniają komfort snu bez względu na wzrost czy wagę użytkownika. Jeśli zatem planujemy zakup materaca do sypialni dla gości, wysokiej jakości model piankowy z pewnością będzie odpowiednim wyborem. Co więcej, takie materace sprawdzają się zarówno na łóżkach tradycyjnych, jak i piętrowych, doskonałe są również do łóżek wyposażonych w stelaż regulowany mechanicznie bądź elektrycznie. Większość z nich dostosowana jest do użytku w systemie lato-zima.

Dla alergika

Materace piankowe charakteryzują się właściwościami przeciwgrzybicznymi i przeciwalergicznymi. Dzięki temu, w przeciwieństwie do innych rodzajów, doskonale sprawdzą się jako materace do spania dla alergików. Oczywiście, podobnie jak inne materace, one również wymagają odpowiedniej higieny. Utrzymanie w czystości nie sprawi nam jednak trudności.

Dla kręgosłupa

Wybierając materac piankowy renomowanego producenta, zyskujemy pewność, że korzystanie z niego zapewni nam zdrowy i bezpieczny sen. Modele piankowe wysokiej jakości charakteryzują się porowatą strukturą, co wpływa na komfort naszego snu – poprawia krążenie i ułożenie ciała, eliminując tym samym dolegliwości związane z bólem kręgosłupa. Strefy komfortu materaca dostosowane są w taki sposób, by materac dostosowywał się do naturalnych krzywizn ciała i doskonale je podtrzymywał.

Wytrzymałość

Materace piankowe charakteryzują się wysoką jakością oraz dużą wytrzymałością. Wiele z nich kusi korzystną ceną, dlatego zakup taki polecić można wszystkim, którzy pragną zakupić dobrej jakości materac za niewygórowaną kwotę. Cena oczywiście różnić się będzie w zależności od materiału, z którego dany model jest wykonany, producenta itp.

Jaki stelaż?

Poza wyborem samego materaca, istotna jest również decyzja dotycząca stelaża. Istnieją różne rodzaje stelaży, zarówno takie o najprostszej konstrukcji, składające się z listewek wykonanych ze sklejki, jak i bardziej ekskluzywne, sterowane elektrycznie, z możliwością regulacji. Materace piankowe, z uwagi na elastyczność, poleca się zwłaszcza do tych drugich. W sklepach znajdziemy stelaże o różnych wymiarach, dzięki czemu bez trudu dopasujemy dany model do wielkości materaca. Zarówno materac 160 × 200, jak i większy bądź mniejszy da się dopasować do odpowiedniego stelaża.

Bez względu na to, czy stawiamy na materace 160 × 200, czy szukamy większych, dwuosobowych modeli, ważne jest, byśmy zwracali uwagę na ich rodzaj i materiał, z którego zostały wykonane. Wówczas spełni on nasze oczekiwania!