Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Zachowaj wspomnienia - przegląd ramek na zdjęcia

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Ślub, narodziny potomka, podróż życia? Chcemy na długo pamiętać ważne chwile i mieć przy sobie zdjęcia bliskich nam osób? Nic prostszego – wystarczy pięknie wyeksponować pamiątkowe zdjęcia w naszym domu. Najczęściej fotografie umieszczamy na komodach, meblach, kominku albo wieszamy na ścianie. Same wspomnienia to jednak tylko połowa sukcesu. Drugą stanowi odpowiednio dobrana ramka, która doda im właściwego uroku na lata.

W czym pomoże ramka na zdjęcia?

Chyba każdy, po zrobieniu kilkudziesięciu zdjęć z jakiegoś wydarzenia solennie sobie obiecuje, że tym razem to już na pewno fotografie zostaną wywołane i trafią do rodzinnego albumu. Niestety później jak zawsze pozostają w wersji elektronicznej. Ramki często bywają prezentem, więc dają pretekst do tego, by ważne zdjęcia zostały wywołane i zaprezentowane. Obramowania pozwalają nie tylko na to, by fotografie stanowiły modne dodatki do domu, ale także dzięki nim wspomnienia nie blakną i nie niszczą się ani w rzeczywistości, ani tym bardziej w naszej pamięci.

Jakie ramki wybrać?

Wydawałoby się, że najbardziej oczywisty wybór pada na ramkę drewnianą, ponieważ dzięki swojemu kolorowi i fakturze pasuje ona zarówno do wnętrz minimalistycznych, jak i tradycyjnych. Tymczasem wybór dostępnych na rynku ramek jest ogromny i dlatego warto poświęcić mu nieco uwagi. Do nowoczesnego wnętrza warto dobrać stylową ramkę z innych, również nowoczesnych materiałów. To od nas zależy, czy zdecydujemy się na prostą formę, czy na bogate zdobienia. Oczywiście ramka kojarzy nam się z naturalnym kolorem drewna, ale nic bardziej mylnego – można ją kupić właściwie we wszystkich kolorach. Biała barwa też się sprawdzi, jednak kiedy chcemy wnieść w swoje dodatki do domu sporo życia czy odrobinę fantazji, dobrym rozwiązaniem są fioletowe, zielone, różowe czy turkusowe dodatki do salonu. Jeśli natomiast mowa o kształcie ramek, to najbardziej popularne są kwadratowe oraz prostokątne. Oczywiście bogactwo form pozwala na znacznie większy wybór kształtów. Ciekawie wyglądają ramki okrągłe, owalne, a nawet te w kształcie serduszek. To ostatnie rozwiązanie pasuje zwłaszcza do pokoju dziecięcego.

Jak wyeksponować wspomnienia?

Pojedyncze zdjęcia bardzo dobrze prezentują się jako dodatki do salonu w tradycyjnych ramkach stojących na komodzie albo kominku. Równie efektownie wyglądają wyeksponowane w dużych ramach, wisząc na ścianie pokoju czy salonu. Często jednak stawiamy na połączenie kilku lub nawet wielu zdjęć, które przedstawiają całą rodzinę albo pozwalają na przegląd danego wydarzenia. Wtedy warto postawić na multiramy, które mają zazwyczaj minimalistyczną oprawę, ale prezentują co najmniej kilkanaście fotografii naraz. Również w przypadku zestawów pojedynczych zdjęć można zdecydować się na piękny komplet ramek dostępnych w kilku wzorach i umieścić je na meblach lub ciekawie wyeksponować na ścianie w formie rodzinnego albo stylistycznego kolażu.

Ramki to piękna ozdoba i ciekawy dodatek, który potrafi ożywić wnętrze naszego domu. Można w nich umieszczać zdjęcia rodzinne, artystyczne lub piękne obrazy. Sprawdzają się w każdym wnętrzu, bez względu na to, czy stoją, czy wiszą na ścianie. Mogą współgrać kolorystycznie z pomieszczeniem lub też kontrastować z nim, wprowadzając ożywczy akcent. Bez względu jednak na okoliczności, przede wszystkim pozwalają nam zachować wspomnienia i mieć je na wyciągnięcie ręki.