powrót

3 aranżacje romantycznej sypialni

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Strefa intymności i miłosnych uniesień – jaką niewątpliwie jest sypialnia – zasługuje na staranną i przemyślaną w najdrobniejszych szczegółach aranżację. To od wykorzystanych dodatków i akcesoriów zależy ostateczny efekt. Podczas urządzania tego pomieszczenia liczą się zarówno kwestie wizualne, jak i funkcjonalność. Dlatego warto stawiać na designerskie dekoracje oraz wyposażenie, które zapewnią wygodny wypoczynek. Jak urządzić romantyczną sypialnię, aby panujący w niej klimat sprzyjał intymności?

Czerwień jako kolor miłości

Nieodmiennie barwą, która kojarzy się z uczuciem zakochania, jest kolor czerwony. Jednak jego nadmiar w pomieszczeniu mógłby wykreować wrażenie przesytu, a wręcz kiczu i wywołać efekt sensorycznego przytłoczenia. Sypialnia musi ułatwiać relaks, a romantyczne akcenty powinny być subtelne i gustowne. W roli kreatorów miłosnego nastroju doskonale sprawdzają się akcesoria tekstylne. Poduszki i koce leżące na łóżku staną się jego stylową ozdobą, a elegancka pościel w odcieniach karmazynu emanować będzie intymnością, a nawet subtelnym erotyzmem.

Czerwone dodatki to także meble – wybierając fotel do sypialni w odcieniu intensywnego bordo, wniesie się do pomieszczenia akcent romantyzmu, a jednocześnie zyska się praktyczny element umilający wieczorny odpoczynek. W sypialni nie może zabraknąć szafki nocnej, w której przechowuje się podręczne bibeloty. Można śmiało wykorzystać ją do komponowania przytulnego nastroju. Na szafce nocnej świetnie prezentować się będą dekoracje: świeczniki, zdjęcia w stylowych ramkach lub ozdobne lampki. Oczywiście powinny swoją estetyką harmonizować z zamysłem sypialni w stylu romantycznym. Miłosny klimat pięknie podkreślą kwiaty w wazonie. Nie musi to być ogromny bukiet, wystarczy jedna czerwona róża, aby subtelnie zaakcentować nastrojowość wnętrza. Podobny rezultat wywołają suszone płatki róż, rozrzucone pozornie niedbale na dekoracyjnej tacy.

Pastelowa sypialnia w romantycznym stylu

Jasne pomieszczenie o subtelnym wyposażeniu i nieco minimalistycznym wystroju również może sprzyjać romantyzmowi. Dwuosobowe łóżko w centralnej części pokoju warto przyozdobić dekoracjami w pastelowych odcieniach. Świetnie sprawdzi się róż skomponowany z szarością lub beżem, a także blada czerwień. Poduszki z pozytywnie kojarzącymi się motywami – sercami, motylami lub wzorami kwiecistymi – spotęgują klimat intymnej prywatności, a towarzyszące im złote akcenty nadadzą całości nieco elegancki charakter. Ciekawym pomysłem na podkreślenie nastroju mogą okazać się plakaty z hasłami miłosnymi lub fotografie przedstawiające zakochaną parę. Mile widziane są lampki nocne emitujące przytłumione światło i ozdobne łańcuchy świetlne, zmyślnie rozlokowane wokół łóżka. Warto stawiać na akcesoria kojarzące się z poczuciem ciepła – przyjemne w dotyku koce i narzuty świetnie sprawdzą się w chłodne wieczory.

Romantyczna sypialnia w objęciach świec

Nic tak nie nawiązuje do miłości i romantycznych zbliżeń, jak świece. Wybierając zapachowe tealighty, zyskuje się – poza wizualnym efektem kameralności – przyjemny aromat potęgujący klimat miłości. Tańczące płomyki współgrać będą z ekskluzywnymi świecznikami, lampionami i dekoracjami stylizowanymi w zgodzie z nurtem glamour. Obecność kryształków jako akcentów elegancji warto połączyć z lustrami i szkłem – kompozycje wykorzystujące lśniące powierzchnie i połyskujące dodatki stworzą romantyzm w luksusowym wydaniu. Sypialnia w stylu romantycznym może czerpać garściami z asortymentu ozdobnych dodatków: dekoracyjne patery jako podstawki pod świece, pozłacane figurki w miłosnym designie czy bogato zdobione lichtarze wpiszą się w ten wystrój perfekcyjnie. Gra świateł jest kluczem w aranżacjach glamour. Punktowe lampy wyznaczać mogą strefy pomieszczenia, kreując kameralny i przytulny nastrój oraz zapraszając do snu.

Romantyzm w sypialni jest zdecydowanie w dobrym guście. Chcąc wykreować wystrój sprzyjający miłosnym zbliżeniom, nie trzeba stawiać na kiczowate dodatki czy mało oryginalne lub przytłaczające aranżacje. Wystarczy kilka sprytnie dobranych dekoracji, aby pomieszczenie rozkwitło erotyką, pastelową subtelnością lub ekskluzywnym luksusem. Wybierając odpowiednie dodatki, można cieszyć się nastrojowym wnętrzem, sprzyjającym relaksowi w objęciach ukochanej osoby.