powrót

Jak powinno wyglądać biurko dla gracza?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Biurko gamingowe stanowi nieodłączny element pokoju każdego gracza. Podczas szukania najlepszego mebla trzeba wziąć pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale również szerokość, wysokość, ilość szafek oraz materiał, z którego został wykonany. Tylko model dopasowany do użytkownika może zagwarantować komfort w trakcie rozgrywek. Jest to szczególnie ważne dla profesjonalistów chcących wygrać każdą rundę.

Jakie biurko dla gracza? Ważną rolę odgrywa jego wielkość

Dobre biurko dla gracza należy dopasować do wzrostu jego użytkownika. Górna krawędź postawionego na blacie monitora powinna znajdować się na wysokości wzroku. To pomoże uniknąć ciągłego pochylania głowy, które później często skutkuje bólami kręgosłupa i nieprawidłową postawą. Zazwyczaj wysokość mebla waha się od 68 do 76 cm. Dobrze, jeśli można na nim również swobodnie położyć ręce. Kąt między przedramieniem a ramieniem powinien wynosić 90°.

Duże biurko dla gracza stanowi konieczność, jeśli korzysta się z dwóch bądź trzech monitorów. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, ponieważ pozwala wykonywać kilka zadań w tym samym czasie. Trzeba też mieć na uwadze, że oprócz ekranów, na blacie musi znaleźć się miejsce dla klawiatury, myszki i innych niezbędnych do gry akcesoriów. Mniejsze modele mebli, przeznaczone głównie do domowego biura, w tym przypadku nie zawsze zdają egzamin.

Jak wybrać funkcjonalne biurko dla gracza?

Wybierając meble do pokoju gracza, należy stawiać przede wszystkim na modele, które są wygodne. Część biurek dedykowanych profesjonalistom pozbawiona jest wszelkich półek czy szafek. Dzięki temu ich posiadacze zyskują więcej miejsca pod blatem – mogą swobodnie wyprostować nogi po długich wirtualnych bataliach. Pod takimi meblami bez trudu znajdzie się również miejsce na komputer czy sprzęt audio.

Z kolei biurka dla graczy z szufladami są dobrym rozwiązaniem dla osób, które używają licznych akcesoriów podczas rozgrywek. Takie meble pozwalają na schowanie mikrofonu, słuchawek czy myszki, kiedy sprzęty nie będą akurat potrzebne. Co więcej, część modeli wyposażona jest także w specjalne miejsce na jednostkę stacjonarną – dzięki temu użytkownik komputera bez trudu rozmieści wszystkie swoje urządzenia.

Wybierając biurko gamingowe, warto również zwrócić uwagę na to, czy model ma specjalne otwory na kable. Przewody często powodują bałagan i wyglądają nieestetycznie. Miejsca, w których można je schować i zabezpieczyć przed złamaniem czy zerwaniem są dużym plusem mebli dla graczy.

Biurko gamingowe – jakie wybrać? Postawmy na najwyższą jakość

Przy wyborze biurka do komputera dla gracza ważny jest również materiał, z którego wykonany został mebel. Jego nogi powinny stać stabilnie na podłodze – w innym przypadku istnieje prawdopodobieństwo, że sprzęt spadnie i się zniszczy. Surowiec wykorzystany do produkcji wybranego modelu musi być również odporny na zarysowania. Jeśli tak nie będzie, konieczna może okazać się wymiana produktu po kilku miesiącach użytkowania.

Dobry materiał do produkcji biurek dla graczy to płyta MDF. Bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Co więcej, nie ściera się, ani nie odbarwia. Jest to dobry wybór również dla osób, które cenią oryginalny design, ponieważ meble wykonane z tego surowca bardzo często dostępne są w różnych kolorach.

Co oprócz biurka jest ważne przy aranżacji pokoju dla gracza?

Każdy profesjonalny gracz oprócz odpowiedniego biurka musi mieć w pokoju również fotel o ergonomicznym kształcie. Ważną kwestię stanowi prawidłowe wyprofilowanie sprawiające, że kręgosłup wygina się w naturalny dla człowieka sposób. Wybierając tego rodzaju mebel, zapewniamy sobie większy komfort oraz przyjemność z grania. Jest to istotne przede wszystkim w trakcie wyczerpujących rozgrywek.

Fotel, podobnie jak biurko, powinien być dopasowany do wzrostu jego posiadacza. Warto zdecydować się na model regulowany, szczególnie jeśli ma z niego korzystać dziecko bądź nastolatek. Dobrze, jeżeli wybrany mebel wyposażony jest w podłokietniki oraz zagłówek umożliwiający odciążenie szyjnej części kręgosłupa.

Dobre biurko i inne meble dla gracza powinny być przede wszystkim dopasowane do potrzeb ich użytkownika. Komfort musi być najważniejszym kryterium. Ból pleców, drętwienie nóg czy konieczność wysilania wzroku zwykle znacznie utrudniają rozgrywkę i sprawiają, że przestaje być ona przyjemnością. Można tego uniknąć, wybierając ergonomiczne wyposażenie wnętrza.