powrót

Jak wybrać szafkę pod telewizor do nowoczesnego salonu?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Telewizor to często najważniejszy sprzęt w domu. Każdego dnia domownicy zasiadają przed nim, fundując sobie dawkę codziennej rozrywki. Nic więc dziwnego, że szafka lub komoda pod telewizor jest niezbędnym elementem wyposażenia. Jednak jej wybór to nie lada wyzwanie. Jak więc dobrać odpowiedni egzemplarz i na co zwracać uwagę?

Zastanawiając się, jaka szafka pod TV będzie najbardziej odpowiednia, warto zdawać sobie sprawę, że bardzo często pojawiają się nowe modele telewizorów. W związku z tym meble pod telewizor powinny być „przyszłościowe”, bo może za rok czy półtora zechcemy wymienić stary odbiornik na nowy, większy model.

Funkcjonalność i wygoda

Najpierw powinniśmy określić funkcje, jakie ma spełniać szafka pod TV. Jeśli ma ona zapewnić miejsce na kino domowe, odtwarzacz DVD lub sprzęt grający, to powinna mieć otwarte półki, aby można było w łatwy sposób korzystać ze sprzętu. Szuflady lub zamknięte szafki pozwolą przechowywać kolekcję płyt, piloty i inne drobiazgi. Idealna do tego celu będzie na przykład szafka RTV Gress, pokryta piękną okleiną imitującą strukturę drewna, w kolorze wenge. Bardzo ważna jest też wysokość szafki pod telewizor, która powinna zapewniać możliwość oglądania TV bez podnoszenia głowy i to bez względu na to czy telewizor będzie stał na szafce, czy zostanie powieszony na ścianie tuż nad nią. Z reguły szafka pod TV nie powinna być wyższa niż 50-55 cm, gdy usytuowana jest w sąsiedztwie zestawu wypoczynkowego. Jeśli jednak telewizor ma być umieszczony na przykład w jadalni, w pobliżu stołu, to bardziej odpowiednia będzie wysoka komoda pod telewizor. Niską szafkę stół mógłby po prostu zasłonić.

Klasyka czy nowoczesność?

Szafki pod telewizor, nowoczesne i klasyczne, zawsze powinny być dobrane do stylu, w którym urządzone zostało wnętrze. Jeśli będą dobrze dopasowane, utworzą z pozostałym wyposażeniem salonu spójną, miłą dla oka całość. We wnętrzu urządzonym tradycyjnie najbardziej odpowiednia będzie szafka pod TV w stylu klasycznym. Szafka RTV Carmen, z delikatnie frezowanymi frontami oraz subtelnymi nóżkami, to wręcz klasyka gatunku. Mebel ma dwie otwarte półki i dwie szuflady na różne drobiazgi, jak chociażby piloty i tablety. Jeśli natomiast marzeniem jest salon utrzymany w stylu nowoczesnym, to warto zdecydować się na szafkę RTV Plano. To mebel, w którym zamiast tradycyjnych nóżek zastosowano modne płozy, dodające szafce lekkości. Lakierowane fronty i geometryczne kształty sprawiają, że mebel idealnie wpisuje się w nowoczesne, a nawet minimalistyczne klimaty. Zamknięta przestrzeń szuflad i szafek zapewnia możliwość schowania wszystkich drobiazgów i bibelotów, co wprowadzi nienaganny porządek. Jeżeli szafka ma też służyć innym sprzętom, w nowoczesnym salonie świetnie będzie wyglądał model Hamburg. Jego prosta forma i delikatnie zaokrąglone krawędzie nadają mu nieco futurystyczny charakter. Białe, lśniące fronty elegancko prezentują się w nowoczesnym wnętrzu. Kino domowe, sprzęt grający można umieścić na wolnej półce, a wszelkie drobiazgi w szufladach. Pomyślano również o łatwym rozmieszczeniu kabli z tyłu tego pięknego mebla, lokalizując w odpowiednich miejscach specjalne otwory.

Jeśli szukasz idealnej szafki pod telewizor do Twojego salonu, koniecznie sprawdź ofertę tego typu mebli w jednym z Salonów Agata lub na www.agatameble.pl.