powrót

Kawalerka w męskim stylu – mała przestrzeń w praktycznej odsłonie

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Kawalerka dla singla może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Samotnie mieszkający panowie dość często decydują się na wybór jednopokojowego mieszkania, w którym według własnych upodobań zaaranżować mogą salon z aneksem kuchennym oraz łazienkę. Pozostawiają sobie tym samym całkowitą swobodę w wystroju wnętrz. Dzięki temu można puścić wodze fantazji i rozplanować układ mebli oraz dodatków zgodnie z własnymi preferencjami.

Kawalerka dla mężczyzny – jak urządzić?

Dość często już na pierwszy rzut oka można odgadnąć, że daną przestrzeń samotnie zamieszkuje mężczyzna. Jak się okazuje, różnice między płciami znajdują swoje odzwierciedlenie również w aranżacji wnętrz. Dobrze urządzona kawalerka powinna być z jednej strony funkcjonalna, z drugiej musi spełniać preferencje estetyczne właściciela. Dlatego warto poszukać inspiracji, które mogą się dla niego okazać wyjątkowo pomocne.

Zastanawiając się nad tym, jak urządzić kawalerkę dla mężczyzny, trzeba pamiętać, że męski design jest dość charakterystyczny. Wielu panów stawia w tym zakresie przede wszystkim na wyrazistość. Najlepiej widać to w doborze kolorystyki oraz dodatków. Nie bez powodu panowie lubią wnętrza w stylistyce industrialnej z chłodnymi i wyrazistymi barwami. Popularne są też aranżacje bazujące na monochromatycznym wystroju. Nawet jeśli niektórym panom bliska jest stylistyka skandynawska – to i tak z reguły pozostają oni oszczędni w doborze dekoracji. Zwolennicy przytulnej domowej atmosfery uzyskają ją za pomocą odpowiedniego, zazwyczaj dyskretnego oświetlenia halogenowego bądź eleganckich świeczników z pachnącymi świecami. Taki wystrój można uzupełnić poduszkami w wyrazistych kolorach, dywanikami czy lampkami nocnymi.

Funkcjonalność w męskim wydaniu

Warto podkreślić, że dla mężczyzn bardzo ważną kwestią jest funkcjonalność. Nierzadko zdarza się, że to właśnie ona jest dużo istotniejsza niż estetyka, zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń. Panowie doskonale wiedzą, jak zadbać o to, by nie przysparzać sobie zbyt wiele pracy w zakresie utrzymywania porządku w obrębie swojej przestrzeni. Niemniej większość z nich lubi podkreślać swoje upodobania aranżacyjne. Z tego względu w mieszkaniu młodego mężczyzny nie powinno zabraknąć oryginalnych akcentów dekoracyjnych, takich jak drewniane ramki na zdjęcia, obrazy czy plakaty, jak również stylowe narzuty na sofę.

Mężczyźni cenią sobie wyposażenie, które łatwo utrzymać w czystości. Z reguły będą więc preferować przestronne przestrzenie, w których znajdą się jedynie podstawowe meble oraz niezbędne sprzęty i przedmioty użytku codziennego. Wszystko po to, aby z łatwością można było zachować ceniony przez panów porządek. Z tego powodu kawalerka w męskim stylu stanowić będzie przykład minimalistycznie urządzonego wnętrza. Może się w niej znajdować wygodna sofa z funkcją spania lub masywny narożnik, stolik kawowy, komoda, zabudowa TV oraz stanowisko komputerowe. Dla zaoszczędzenia miejsca można też postawić na wiszące półki i rozkładany stół. Dominujące w takich pomieszczeniach będą stonowane lub ciemne kolory, takie jak czerń oraz odcienie szarości i brązów. Rozświetlić je można wiszącymi lampami, które nie będą zabierały cennej przestrzeni. Jest to idealne mieszkanie dla singla, które zaprezentuje się stylowo, a jednocześnie nie będzie zbyt wymagające w utrzymaniu.

Niebagatelną rolę odgrywają również wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne. Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni to miłośnicy gadżetów, które dodatkowo mają wiele praktycznych zastosowań i ułatwiają życie. Biurko z komputerem to jeden z głównych, o ile nie najważniejszy element w mieszkaniu. W męskiej kawalerce powinno też znaleźć się miejsce na konsolę do gry, nieco bardziej zaawansowany sprzęt audiowizualny czy różnego rodzaju instrumenty muzyczne. Warto też pomyśleć o miejscu na sprzęt sportowy.

Mieszkanie dla singla cechują charakterystyczne połączenia kolorystyczne i stylistyczne, które tworzą przestrzeń minimalistyczną, a przy tym funkcjonalną. Takie mieszkania stanowią odzwierciedlenie preferencji estetycznych danego mężczyzny. Obecnie mieszkania w męskim wydaniu są bardzo nowoczesne, odnoszą się do współczesnych trendów stylistycznych, ale bywają również ekstrawaganckie i mocno zindywidualizowane.