powrót

Skórzany narożnik - 3 aranżacje

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Aranżacja salonu to poważne wyzwanie w każdym mieszkaniu i domu. W końcu to reprezentacyjne pomieszczenie, a i sami domownicy spędzają w nim wiele czasu. Jeśli zastanawiasz się, jaki mebel wypoczynkowy powinien znaleźć się w Twoim salonie, postaw na narożnik skórzany. On sprawdza się zawsze.

Narożniki skórzane mają niezwykle uniwersalny charakter. Potrafią spełniać krańcowo różne wymagania użytkowników. W niektórych aranżacjach nabierają oficjalnego wyglądu, aby po godzinie skutecznie opierać się nawet najbardziej ekstremalnym zabawom niemowlaków. Świetnie służą gościom w domu jako miejsce do spania, a niektórzy upodobali sobie wykorzystywać je jeszcze jako dodatkowe miejsce do przechowywania różnych rzeczy. Zanim więc zdecydujesz się na narożnik skórzany, odpowiedz sobie na pytanie, jakie funkcje powinien on spełniać i dowiedz się, jak wybrać ten najodpowiedniejszy dla Ciebie.


Nowoczesne narożniki skórzane

Narożniki ze skóry świetnie wpisują się zarówno w wystrój małych, jak i dużych wnętrz. Jednym z podstawowych kryteriów wyboru są ich wymiary, które powinny być dostosowane właśnie do wielkości pomieszczenia. Małe narożniki z funkcją spania zapewnią wygodę właścicielom niewielkich mieszkań, a nawet kawalerek. W większych salonach można, a nawet trzeba, pokusić się o większe meble, bo te małe mogą wyglądać dość komicznie na dużej powierzchni. Narożniki skórzane nowoczesne nadają wnętrzom wyrafinowaną elegancję, a jeśli dodamy do nich ciekawe elementy dekoracyjne w postaci poduszek i ciepłych pledów, natychmiast wyczarują przytulny charakter całego wnętrza.

Warto też zauważyć, że znacznie łatwiej utrzymać je w czystości niż zwykłe meble tapicerowane. Na tę cechę powinni zwrócić uwagę wszyscy rodzice małych dzieci, które potrafią nieźle nabałaganić, chociażby oglądając telewizję i jedząc w tym czasie różne smakołyki.

Narożniki skórzane obecnie projektowane są tak, aby mogły pełnić również funkcję przechowywania. W ich siedziskach montowane są przeróżne szuflady lub szafki na drobne i większe przedmioty. W podłokietnikach zlokalizowane są często schowki na piloty czy gniazda USB, które umożliwiają chociażby doładowanie telefonu lub podłączenie laptopa. Przy tylnej ścianie narożnika można umieścić niską półkę na książki, płyty CD lub inne, dekoracyjne drobiazgi, wykorzystując tym samym narożnik skórzany jako wsparcie dla regału.

Aranżacje wnętrz – salon lub pokój dzienny

Każdy salon to w zasadzie wiele możliwości aranżacyjnych, a sposób ustawienia mebli powinien być dobrany do indywidualnych cech danego pomieszczenia. Można jednak zauważyć, że istnieje kilka uniwersalnych sposobów na wykreowanie ciekawego i funkcjonalnego wnętrza.

Jednym z takich rozwiązań, które można zastosować w dużych salonach połączonych z aneksem kuchennym, jest usytuowanie narożnika skórzanego w centralnej części salonu, odwróconego tyłem, dłuższym jego bokiem, do części kuchennej. Dzięki temu wyraźnie wyznaczamy strefy w takim pomieszczeniu, gdzie część wypoczynkowa jest wręcz odseparowana od jadalni i kuchni. Skórzane narożniki do salonu dzielą pomieszczenie, ale jednocześnie umożliwiają wspólne spędzanie czasu całej rodzinie – gdy ktoś gotuje, to nadal spędza czas z pozostałymi domownikami, którzy wypoczywają lub pracują z laptopem na kolanach.

W niewielkich salonach warto ustawić narożnik skórzany w rogu pokoju. To idealne wykorzystanie przestrzeni. Dobrze dobrany wymiarami mebel będzie sprawiał wrażenie całkiem niewielkiego i nie przytłoczy wnętrza. Jeśli zdecydujesz się na narożnik z funkcją spania i schowkiem na pościel, to będzie to najlepsze rozwiązanie do Twojego pokoju dziennego.

W dużych salonach, z których można wychodzić bezpośrednio na taras lub balkon, warto ustawić narożnik tak, aby siedząc można było spoglądać na otoczenie. Wiosną i latem, gdy otworzy się szerokie na ogół drzwi tarasowe, obie powierzchnie – na zewnątrz i wewnątrz – będą się wspaniale przenikać, a wypoczynek nabierze zupełnie innego wymiaru. Takie ustawienie ma też duże plusy jesienią czy zimą, bo siedząc wygodnie i pijąc ciepłą herbatę, można obserwować padający śnieg.