powrót

Wiosenne porządki – przydatne akcesoria do prania, prasowania i przechowywania ubrań

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Nadejście wiosny wiąże się z przypływem sił, a w związku z tym - z gotowością do gruntownych porządków w mieszkaniu. To idealny czas przede wszystkim na odświeżenie garderoby, bowiem doskonałą motywację stanowi słoneczna aura panująca za oknem. Wszystkie dotychczasowe ubrania wyjęte z naszej szafy będą wymagały odpowiedniego przechowywania aż do kolejnego sezonu. Z kolei kreacjom wyjętym z pudeł potrzebne będzie odświeżenie. Warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria oraz środki do czyszczenia i pielęgnacji, które ułatwią to zadanie. 

Jak przechowywać rzeczy, czyli trochę na temat pojemników, koszy na pranie, pudełek i wieszaków

Na samym początku wiosennych porządków warto wyrzucić zawartość garderoby na podłogę lub łóżko i oddzielić to, co jest potrzebne na cieplejszą połowę roku, od tego, co już stało się zupełnie zbędne. Bardzo przydatne będą w takiej sytuacji akcesoria do przechowywania ubrań, takie jak plastikowe i solidne kontenery z wieczkami. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie służące nie tylko przechowywaniu elementów garderoby, ale także przedmiotów codziennego użytku. Alternatywną opcją są bardziej elastyczne, materiałowe pudełka składane. Pojemniki występują w różnych wariantach kolorystycznych, dostępne są zarówno gładkie w stonowanych barwach, jak i wzorzyste. Duży wybór modeli gwarantuje dopasowanie do aranżacji mieszkania.

Większość rzeczy wyjętych z szafy podczas wiosennych porządków będzie przeznaczona do prania. W tym zakresie bardzo przydatne mogą okazać się kosze na pranie, które umożliwią komfortowe przenoszenie ubrań do pralni. Stanowią one obowiązkowy element łazienek, bowiem można je też wykorzystać do segregacji prania na jasne, ciemne i kolorowe. Ich walorem jest to, że estetycznie się prezentują, więc nie trzeba ich chować. Odpowiednio dobrane akcesoria do prania mogą nawet stanowić ciekawy dodatek aranżacyjny.

Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie w swojej garderobie organizerów tekstylnych. Wykonane z trwałej tektury pokrytej materiałem typu PP non–woven z pewnością długo posłużą. Ich przeznaczeniem może być przechowywanie ręczników, pościeli czy tekstyliów stołowych. Dzięki nim przestrzeń zostanie odpowiednio zagospodarowana, a w garderobie będą panowały ład i harmonia. Warto też zwrócić uwagę na zawieszane pokrowce na ubrania – świetnie nadadzą się do przechowywania męskich garniturów czy też nieco bardziej odświętnych damskich kreacji.

Przydatne akcesoria do uporządkowania nagromadzonych dokumentów stanowią tekturowe pudła z wieczkami i uchwytami po bokach, które umożliwiają wygodne przenoszenie papierów. Pudełka mają rozmaite nadruki, żeby atrakcyjnie się prezentowały. Ze względu na ozdobny wygląd nie ma konieczności ukrywania ich w szafie, ale można je śmiało wyeksponować na regałach.

Pranie, prasowanie i sprzątanie w wiosennej odsłonie, czyli akcesoria oraz środki czyszczące

Wiosenne porządki to nie tylko układanie ubrań w szafie. W następnej kolejności czekają nas takie czynności jak pranie oraz prasowanie. Oczywiście dobrze jest się zaopatrzyć w funkcjonalne akcesoria do prasowania i środki czyszczące, które nie tylko ułatwią, ale i umilą wykonywanie tych jakże angażujących czynności.

Pomocne będą różnej wielkości suszarki na pranie, które nie zajmują wiele miejsca, są mobilne, trwałe i praktyczne. W każdym domu dostępne powinny być też klamerki, przydatne szczególnie podczas zawieszania bielizny. Dobrze jest się zaopatrzyć w worki na pranie, rolki do czyszczenia ubrań, ale też dobrej jakości deski do prasowania oraz dedykowane dla nich pokrowce.

Wszystkie wyżej wymienione przybory nie byłyby zbyt przydatne bez zastosowania odpowiednich środków czyszczących i pielęgnujących. Godne uwagi są: profesjonalne pianki aktywne do czyszczenia, odplamiacze, impregnaty do tkanin i dywanów, odświeżacze, koncentraty do prania, preparaty czyszczące tkaniny, zestawy do pielęgnacji i czyszczenia skóry gładkiej, a także sztyfty do usuwania przebarwień ze skór ekologicznych i bycastu.

Dysponując odpowiednimi pomocami w postaci rozmaitych przyborów i środków czystości, można pozbyć się problemu z tym jak uporządkować mieszkanie. Czynność ta może przynieść wiele frajdy, ponieważ otwiera nowy, wiosenny etap po długim i mączącym okresie jesienno-zimowym.