powrót

Zalety materaca z pokrowcem do prania

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Zalety materaca z pokrowcem do prania

Spośród wszystkich dostępnych na rynku materacy, niełatwo jest wybrać swój ideał. Twardy, półtwardy czy miękki, bonellowy, z włókien naturalnych czy piankowy, niski czy wysoki? Z szeregu wątpliwości i dylematów kupujących, poza oczywistym, czyli wygodą materaca, do najczęstszych należy pytanie, czy wybrać materac z pokrowcem do prania, czy bez. Zapraszamy do lektury – w poniższym artykule wyszczególniono korzyści, z jakimi wiąże się wybór materaca z pokrowcem, który można samodzielnie zdjąć i wyprać w pralce.

Zalety materaca z pokrowcem

Materace do spania zwykle kupujemy w zestawie z pokrowcem. Nie bez przyczyny – niektóre wypełnienia materaca wymagają dodatkowej osłony, np. mata kokosowa, na której trudno byłoby spać bez odpowiedniego pokrowca. To nie jedyne zadanie, jakie ma pokrowiec – kolejnym jest zabezpieczanie materaca przez rozmnażaniem się grzybów, bakterii i pleśni. Ponadto pokrowiec chroni materac przed działaniem czynników zewnętrznych, które powodują jego uszkodzenie, jest praktyczny i bardzo wygodny – w prosty sposób można go zdjąć, gdy zajdzie taka potrzeba i uprać, kiedy będzie zabrudzony.

Ile kosztuje pokrowiec?

Podstawowy pokrowiec zwykle otrzymujemy wraz z zakupionym materacem. Niestety, jego jakość często pozostawia sporo do życzenia, dlatego wiele osób decyduje się na zakup dodatkowego pokrowca wykonanego z wysokiej jakości tkaniny. Ile trzeba za niego zapłacić? To zależy od tego, jak duży jest nasz materac i na jaką tkaninę się zdecydujemy. W sklepach znajdziemy pokrowce, których cena nie przekracza kilkudziesięciu złotych oraz takie, za które będziemy musieli zapłacić nawet kilkaset złotych. To, jaką kwotę zdecydujemy się na jego zakup przeznaczyć, wpłynie na komfort jego użytkowania, jakość oraz trwałość.

Dla lepszej higieny

Pokrowiec na materac sprawia, że łatwiej jest nam utrzymać go w czystości. Z pewnością warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, kiedy dotyczy nas problem alergii. Zastosowanie pokrowca pomoże zmniejszyć ilość roztoczy i bakterii, które, bez względu na nasze starania i tak się pojawiają tam, gdzie śpimy. Częste pranie pokrowca pomoże zminimalizować problem. Świetnym pomysłem jest również użycie pokrowca na materac naszego dziecka, gdyż ten szczególnie trudno jest utrzymać w czystości.

Jaki pokrowiec wybrać?

Bez względu na to, czy mamy materac 160 x 200 cm, czy większy bądź mniejszy, zakup odpowiedniego pokrowca nie będzie stanowił problemu. W sklepach znajdziemy pokrowce w najróżniejszych rozmiarach, odpowiadających rozmiarom materacy. Wybierając pokrowiec powinniśmy kierować się przede wszystkim jego jakością i materiałem, z którego został wykonany. Dla rodziców małych dzieci odpowiednie będą modele z tkaniny plamoodpornej, które w prosty sposób można wyprać w pralce.

Zarówno materace 160 x 200 cm, jak i wszystkie inne, bez względu na ich rozmiar czy rodzaj wypełnienia, będą służyć nam dłużej, gdy zabezpieczymy je odpowiednim pokrowcem. Dzięki niemu utrzymamy materac w czystości, wzrośnie jego trwałość i w znaczącym stopniu zwiększy się komfort jego użytkowania.