Lampy sufitowe - Jadalnia

Pokaż filtry
74 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:
Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

Jadalnia to miejsce, w którym spotyka się cała rodzina. To tu, w trakcie wspólnego posiłku, można znaleźć chwilę czasu, aby porozmawiać z bliskimi o wszystkich sprawach ważnych i mniej ważnych, o tym jak minął dzień, o tym co nas cieszy lub martwi. W jadalni też spędzamy czas z przyjaciółmi, z dalsza rodziną, gdy obchodzimy ważne rocznice czy święta. Wszystkie te chwile będą jeszcze przyjemniejsze, jeśli uda nam się stworzyć przyjazny, nastrojowy klimat w tym pomieszczeniu, bez względu na styl, w którym zostało ono urządzone. Z tego właśnie powodu, tak ważny jest odpowiedni dobór oświetlenia, bo w znaczącej mierze, to właśnie oświetlenie tworzy tę atmosferę, dzięki której chcemy przebywać w danym pomieszczeniu jak najdłużej.


Lampa podłogowa do jadalni – zanim kupisz

Planując zakup lampy podłogowej do jadalni, najpierw trzeba sprecyzować funkcje, jakie ona ma pełnić. Coraz częściej rezygnuje się z górnego oświetlenia w jadalniach, na rzecz właśnie lamp podłogowych lub na rzecz oświetlenia bocznego. Jeśli lampa lub lampy podłogowe mają być oświetleniem podstawowym to muszą zapewnić dość mocne światło i powinny posiadać wbudowany regulator natężenia światła, popularnie zwany „ściemniaczem”, bo wówczas będą w stanie zapewnić także oświetlenie nastrojowe. Jeśli lampa podłogowa ma spełniać funkcję oświetlenia uzupełniającego, to mamy zdecydowanie większe pole do popisu i możemy zwrócić głównie uwagę na aspekty dekoracyjne tego przedmiotu. Przy wyborze lampy trzeba też zachować podstawowe zasady dotyczące wielkości lampy i materiału z którego ją wykonano. Do małych pomieszczeń dobieramy lampy o stosunkowo niewielkich gabarytach. Największe abażury i formy można ustawiać w dużych jadalniach, bo tylko tam taka ogromna lampa nie zdominuje stołu, który jest najważniejszym meblem w takim wnętrzu. Bardzo istotny jest także materiał, z którego lampę wykonano. Najbardziej trwałe są oprawy metalowe, a najkrótszy żywot będą miały oprawy czy abażury wykonane z papieru.


Styl i harmonia

Każda lampa musi być dobrana odpowiednio do stylu, w jakim urządzono pomieszczenie. W jadalni, w której panuje styl nowoczesny, a lampa podłogowa ma stanowić oświetlenie podstawowe, doskonale sprawdzi się model, który jest w stanie zapewnić dobre światło bezpośrednio nad stołem. Model Vision lub Soho świetnie spełni to zadanie.  Oczywiście, jeśli poszukujemy nowoczesnej lampy, która ma spełniać funkcję uzupełniającą i dekoracyjną, to można rozważyć modele Zodiac, czy Branca. Gdy lampa ma pełnić funkcję oświetlenia dodatkowego, do wnętrz urządzonych w tak modnym ostatnio stylu minimalistycznym idealne będą modele Eve LED lub Laurel. Do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym znakomicie będą pasować lampy typu Rea II lub Deco. W naszej ofercie znaleźć można też lampy o futurystycznych kształtach, o formach idealnie wpisujących się we wnętrza industrialne. Tu zdecydowanie warte uwagi są modele Ferro, których niekonwencjonalny design ma naprawdę wielu zwolenników. Natomiast dość ekstrawagancki model Antenne 3 to kwintesencja wnętrzarskiej filozofii industrialnej, gdzie światło odbija się najpierw od wewnętrznej ściany klosza, a dopiero następnie oświetla pomieszczenie. Wybierając lampę podłogową do jadalni pamiętajmy, że musi ona spełniać funkcje, które określiliśmy już na początku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.