Dodatki

3939 w tej kategorii

Oświetlenie

Dywany

Dekoracje

Zastawa stołowa

Dodatki

Dla wielu z nas jadalnia to serce domu, w którym główną rolę odgrywa duży stół, przy którym wraz z najbliższymi spotykamy się o poranku podczas śniadania, a także wieczorami podczas wspólnych obiadów lub kolacji. Wtedy to wymieniamy się wrażeniami i doświadczeniami zdobytymi w przeciągu minionego dnia. Także w czasie spotkań towarzyskich czy większych uroczystości rodzinnych stół w jadalni staje się centrum naszego życia. Ponieważ ów stół pełni tak ważną funkcję w naszych domach, warto zadbać o to, by jadalnia miała w sobie coś niesamowitego i aby aranżacja przestrzeni wokół stołu dopełniała całości stylizacji. Wyjątkowe dodatki, dostępne w ofercie naszych salonów, pozwolą nadać temu miejscu odpowiedniego klimatu. Co ważne, często są to elementy, do których nie przywiązujemy większej uwagi jak, np. lampy sufitowedywan w pokoju czy ramki na zdjęcia, które tworzą z pozostałymi dekoracjami urządzoną ze smakiem całość.


Oświetlenie mieszkania – kluczowa kwestia

Wydawałoby się, że wybór oświetlenia jadalni to coś, nad czym nie trzeba się szczególnie skupiać, jednakże warto go dobrze przemyśleć, gdyż w późniejszym procesie użytkowania może okazać się, że zarówno stół, jak i cała jadalnia są nieprawidłowo oświetlone, co może wywoływać niepotrzebną irytację. Tak naprawdę lampa jest jedną z pierwszych rzeczy, jakie rzucają się nam w oczy po wejściu do pomieszczenia, dlatego warto zapoznać się z szeroką ofertą oświetlenia dostępną w naszych sklepach. Obecnie coraz częściej montuje się lampy wiszące bezpośrednio nad stołem. Najlepiej, żeby oferowały regulowaną wysokość. Nad mniejszym stołem sprawdzi się jedna lampa, np. Lampa CANDE bądź Lampa CAFE 4. Natomiast nad dłuższym, prostokątnym stołem zastosowanie znajdzie ciąg mniejszych lamp, np. CHIC 1 lub ELBA 1. Można zamontować także nowoczesne lampy, które swym awangardowym kształtem, przyciągającą wzrok kolorystyką i niekonwencjonalną formą odpowiednio dopełnią aranżacji naszego wnętrza. Przykładami takich żyrandoli do salonu są LIBRA 5, ANTENNE czy EIRENE 3 LED. Pamiętajmy o odpowiedniej eksploatacji lamp i także w trosce o własny budżet stosujmy żarówki energooszczędne. Coraz bardziej popularne w naszych domach, nie tylko jadalniach, staje się oświetlenie led, które swoje zastosowanie ma głównie w nowoczesnych lampach sufitowych o różnorodnych kształtach. Oświetlenie sufitowe led wyróżnia się szczególną trwałością, jasnością i niewielkim zużyciem energii elektrycznej. Źródłem światła w naszej jadalni mogą być również kinkiety oraz lampy stojące, które umieszczone w odpowiednich miejscach, nadadzą pomieszczeniu atmosfery ciepła i przytulności.


Stylowe dodatki do jadalni

Kolejnym dodatkiem, który może odmienić aranżację naszej jadalni, jest dywan. Dywany dostępne w naszym asortymencie są wykonane w nowoczesnym lub tradycyjnym stylu, z różnych materiałów. Posiadają wiele różnych wzorów, wielkości i kształtów. Podobnie jak oświetleniem, tak i dywanem możemy zaznaczyć strefę stołu. Dywan wybrany bezpośrednio pod stół powinien wystawać trochę poza jego krawędzie, ale tak, by nie utrudniał przesuwania krzeseł. Innym miejscem, w którym możemy umieścić nasz dywan jest centrum jadalni. Oryginalne świeczniki czy sztuczne kwiaty postawione na stole stworzą odpowiedni klimat podczas spotkań. Stylowe dodatki mogą znajdować się nie tylko w najbliższej przestrzeni stołu, ale także w innych miejscach. Obrazy na ścianę czy ramki do zdjęć zawierające rodzinne fotografie doskonale dopełnią aranżacji.