Oświetlenie

1292 w tej kategorii

Lampy wiszące

Lampy sufitowe

Lampy podłogowe

Kinkiety

Oświetlenie

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w każdym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane, wypełnia wnętrza przyjemnym, ciepłym światłem, wprowadzając do nich przytulną atmosferę. W zależności od potrzeb, z jego pomocą możemy stworzyć kameralny klimat, sprzyjający odpoczynkowi w gronie najbliższych lub zapewnić sobie optymalne warunki do pracy. Dostępne w ofercie naszego salonu lampy sufitowelampy wiszące, kinkiety i lampy podłogowe pozwalają dostosować rodzaj i natężenie oświetlenia zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Duża różnorodność produktów umożliwia zakup lamp odzwierciedlających styl dominujący w każdym wnętrzu, a przy tym odpowiadających gustom klientów.


Oświetlenie mieszkania bez tajemnic

Dla miłośników tzw. górnego światła idealnym rozwiązaniem będą lampy sufitowe. Największą zaletą oświetlenia sufitowego jest równomierne rozproszenie światła w całym pomieszczeniu. W zależności od jego rodzaju, możemy wybierać pomiędzy różnymi rodzajami lamp. Dla przykładu żyrandole do salonu swoją konstrukcją powinny odzwierciedlać styl dominujący we wnętrzu. W klasycznym stylu świetnie odnajdą się lampy składające się z kilku rozgałęzień, dostępne w propozycjach przygotowanych przez nasze salony, których klosze będą proste w swojej formie lub wręcz odwrotnie – mocno ozdobne. Ich tonacja kolorystyczna powinna nawiązywać do tej dominującej w całym wnętrzu. Ci, którzy cenią sobie uniwersalizm, powinni zdecydować się na białe klosze, które znajdą swoje zastosowanie we wnętrzach o zróżnicowanej kolorystyce. Do wnętrz współczesnych świetnie pasują nowoczesne lampy sufitowe wykonane z metalu lub z innych tworzyw, o prostych kształtach. Odważniejsi mogą wybrać bardziej finezyjne modele. Podobne zasady doboru obowiązują w przypadku lamp stojących. Ich zaletą jest możliwość skierowania snopu światła w pożądanym kierunku, dzięki czemu stają się wprost niezastąpione w chwilach błogiego relaksu z ulubioną książką. Poza tym, w przeciwieństwie do lamp wiszących, budują bardziej kameralną atmosferę, sprzyjającą romantycznym chwilom czy też przyjemnemu wieczorowi w gronie najbliższych. Podobne właściwości wykazują kinkiety, które umieszczamy na ścianach. Zawieszone pomiędzy zegarem ściennym lub obrazem na ścianę, swoim światłem wydobędą z ozdób to, co najlepsze, podkreślając ich piękno. Do zadań specjalnych, takich jak praca lub nauka, przeznaczone są lampki na biurko. Ich konstrukcja umożliwia skierowanie snopu światła na konkretne miejsce na blacie mebla. Dzięki temu chronimy nasz wzrok i zapewniamy sobie optymalne warunki pracy. Lampy stołowe to propozycja idealna do każdej sypialni. Ustawione na przykład na nocnych szafkach zapewnią nam dostęp do świtała dosłownie „na wyciągnięcie ręki”, zawsze wtedy, kiedy będziemy go potrzebować. Tego typu lampki to także ciekawy akcent dekoracyjny. Umieszczone na przykład na komodzie, oświetlą inne dekoracyjne detale, takie jak ramki na zdjęcia,  wazony dekoracyjne, szkło dekoracyjne czy też sztuczne kwiaty. 


Siła oświetlenia

Podczas wyboru lamp nie można pominąć kwestii rodzaju oświetlenia. Upewnijmy się, jaką moc żarówek dopuszczają producenci poszczególnych modeli i dopasujmy jej zakres do własnych potrzeb. Dobrym rozwiązaniem, często wybieranym przez klientów, są żarówki energooszczędne. Zastosowane w całym domu, w zależności od posiadanych właściwości, pozwalają obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o kilka procent, co w skali roku może przynieść całkiem spore oszczędności, które zasilą nasz domowy budżet. Na uwagę zasługuje szczególnie oświetlenie led. Ten rodzaj oświetlenia posiada wiele zalet, do których z pewnością można zaliczyć bardzo dużą sprawność, możliwość sterowania natężeniem światła i długa żywotność oraz odporność na uszkodzenia.