Dekoracje

1259 w tej kategorii

Zegary

Obrazy

Ramki na zdjęcia

Szkło i porcelana dekoracyjna

Sztuczne kwiaty

Świece, świeczniki i latarenki

Dekoracje

Nie od dziś wiadomo, że ładnie i z pomysłem podane potrawy smakują znacznie lepiej, niż te podane standardowo, bez fantazji. Podobnie na nasz apetyt i odczuwanie smaku wpływa otoczenie, w jakim spożywany jest posiłek. W harmonijnym, spokojnym wnętrzu jedzenie smakuje lepiej niż w pomieszczeniu, gdzie panuje nieporządek. Jadalnię, która jest nie tylko miejscem, gdzie spożywamy posiłki, ale i spotykamy się ze znajomymi, warto wyodrębnić w swoim domu czy mieszkaniu. Nawet na małych metrażach starajmy się zagospodarować osobny kąt pomiędzy kuchnią, a salonem, który stanie się naszą jadalnią, a więc sercem naszego domu. Jej wystrój wcale nie musi być nudny czy też typowo „kuchenny”. Wystarczy odrobina kreatywności, pomysł i siły do działania, by stworzyć miejsce, do którego chętnie będziemy wracać każdego dnia nie tylko po to, by spożywać posiłki, ale także, by po prostu porozmawiać i pobyć ze sobą. Nasze aranżacje i wizje mogą zostać dopracowane dzięki licznym dekoracjom dostępnym w naszych salonach. Są to głównie zegary ścienneobrazy na ścianęramki na zdjęciasztuczne kwiaty czy też szkło dekoracyjne.


Ściany w jadalni

Jadalnia to nie tylko stół, krzesła, dywan i dodatki, ale też ściany, których barwa i zdobienia znacząco wpływają na aranżację tego pomieszczenia. Powierzchnia ścian może być pokryta farbą akrylową czy lateksową, tapetą, może mieć różnorodne barwy. Elementem, który zazwyczaj jako pierwszy pojawia się na ścianach w wielu pomieszczeniach jest zegar ścienny, którego szeroki wybór posiadamy w naszych salonach. Są to głównie zegary na ścianę, w kształcie koła, z systemem wskazówkowym. Poza zegarami wiszącymi w stylu retro dostępne są także zegary ścienne nowoczesne, które wykonane ze stali lub chromu, charakteryzują się dużą, ciemną tarczą i wskazówkami w kolorze stali. Drugim składnikiem aranżacji ścian w naszej jadalni są obrazy na ścianę oraz ramki do zdjęć. Obrazy muszą być dopasowane do całości wnętrza, które zdobią i swym motywem nawiązywać do przeznaczenia pomieszczenia. W naszej ofercie znajdują się tradycyjne obrazy, przedstawiające naturę, jak również obrazy zawierające motywujące przesłania, które sprawią, że nasza jadalnia nabierze niekonwencjonalnego charakteru. Doskonałym pomysłem na ozdobienie ścian w jadalni są także kompozycje fotografii całej rodziny. Taką układankę możemy stworzyć samodzielnie, z pojedynczych, dostępnych w wielu kształtach i wielkościach ramek, jak i możemy zakupić gotowe ramki na kilka zdjęć, a jedynym wymogiem jest format fotografii, który musimy dopasować do konkretnych miejsc.


Stół – miejsce strategiczne

Jak wiadomo, najważniejszym elementem jadalni jest stół wraz z krzesłami. By go przyozdobić, możemy zastosować wazony dekoracyjne, których kształt i różnorodność barw przyciągną wzrok. Także klasyczny wazon na żywe kwiaty, umieszczony w odpowiednim miejscu, może stać się odpowiednią dekoracją. Jeżeli akceptujemy sztuczne kwiaty w domu, możemy z nich stworzyć kompozycje, które w połączeniu ze wstążkami, rafią czy innymi akcesoriami, staną się ozdobą nie tylko stołu, ale także każdego innego mebla w naszym wnętrzu. Świeczniki, które coraz częściej wkraczają do naszych pomieszczeń, mogą nadać subtelnego, ciepłego klimatu. Umieszczone w nich świece, poza oświetleniem sufitowym czy też lampami stołowymi, staną się dodatkowym źródłem światła. Świece zapachowe, których także możemy użyć do kompozycji ze sztucznymi kwiatami, rozniosą po całym domu przyjemny zapach.