Zastawa stołowa

443 w tej kategorii

Kieliszki i karafki

Serwisy obiadowe

Serwisy kawowe

Sztućce

Naczynia do serwowania

Szklanki i kubki

Obrusy, serwetki, bieżniki

Zastawa stołowa

Jadalnia to drugie po kuchni najważniejsze miejsce w domu. To w niej delektujemy się pysznymi potrawami i rodzinną atmosferą, spędzamy miłe chwile podczas ważnych uroczystości, przeżywamy wiele wzruszeń podczas świątecznych obiadów i kolacji. To właśnie w tym pomieszczeniu koncentruje się życie rodzinne wszystkich domowników i bliskich im osób. Nie może więc zaskakiwać fakt, że jej urządzenie staje się punktem honorowym każdej pani domu. W propozycjach przygotowanych przez nasze salony, nawet najbardziej wymagająca gospodyni znajdzie artykuły, za pomocą których będzie mogła urządzić jadalnię swoich marzeń. Wśród nich nie zabrakło sztućcówobrusów, serwetek i bieżników, serwisów obiadowych, serwisów kawowych, szklanek i kubków do kawy lub herbaty, kieliszków, karafek oraz innych artykułów służących do serwowania posiłków. Odpowiednio wybrana i dopasowana do siebie zastawa stołowa uprzyjemni chwile przy wspólnym stole, stając się jednocześnie efektowaną ozdobą tego ważnego wnętrza.


Jadalnia do A do Z

Poszczególne elementy zastawy stołowej swoim wyglądem i charakterem powinny odzwierciedlać indywidualne upodobania, a także styl dominujący w wystroju naszego domu. Te zasady wydają się być zupełnie oczywiste. Jak jednak pośród tylu możliwości wyboru skompletować zastawę stołową, która okaże się nie tylko ładna, ale funkcjonalna? Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak wielu gości zamierzamy podejmować w naszym domu i czy jeden podstawowy serwis obiadowy (zawierający 16 – 18 elementów) będzie dla nas wystarczający. Jeśli lubimy wspólne biesiadowanie, możemy rozważyć zakup serwisu składającego się z większej ilości elementów, np. 30 lub 38, który dostępny jest w naszych salonach. Tego typu zestawy stanowią połączenie tradycyjnego serwisu obiadowego z serwisem do kawy. W zależności od własnych upodobań, możemy zdecydować się na nowoczesny serwis obiadowy, charakteryzujący się oszczędnymi zdobieniami lub wręcz odwrotnie – bogato zdobiony. Jeśli nie zamierzamy zmywać ręcznie, serwis obiadowy do zmywarki, pozbawiony złoceń, z pewnością okaże się dobrym pomysłem, który uchroni naszą zastawę przed szpecącymi zniszczeniami będącymi skutkiem zmywania mechanicznego. Dodatkiem uzupełniającym wybrany komplet mogą stać się wygodne kubki do herbaty. Dzięki temu, że są one pojemne, stają się świetnym rozwiązaniem w czasie mniej oficjalnych uroczystości, podczas których liczy się przede wszystkim komfort biesiadników.


Trudna sztuka wyboru kieliszków

Nie możemy zapomnieć o zakupie kieliszków i karafek idealnych na wielkie okazje. Ich rodzaj powinien odzwierciedlać nasze ulubione trunki – innego rodzaju kieliszków potrzebujemy do wina, a innego do mocniejszych alkoholi. Najlepiej posiadać w domu zróżnicowane kieliszki, które bez trudu dobierzemy do upodobań naszych gości, nawet tych niespodziewanych. Ich uzupełnieniem powinna stać się dopasowana do nich karafka, w której umieścimy wybrany rodzaj alkoholu. Dobrym pomysłem są także gotowe komplety kieliszków i karafek dostępnych w ofercie naszego salonu. Razem tworzą one efektowną całość, która wniesie do jadalni wiele subtelnego uroku. Kompletując artykuły do jadalni, nieco uwagi należy poświęcić również doborowi obrusów stołowychbieżników lub serwet stanowiących element dekoracyjny stołu. Wiele propozycji tego rodzaju produktów znalazło swoje miejsce w ofercie naszych salonów. Wśród nich można znaleźć różnobarwne obrusy i bieżniki o różnych kształtach i rozmiarach, co ułatwi ich dopasowanie do wielkości stołu. Umieszczone na stole, swoim wyglądem uświetnią i podkreślą wyjątkowy charakter każdej mniejszej i większej uroczystości.