Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

Kolekcje

Pokaż filtry
27 w tej kategorii

Filtruj

×

Kolor

Styl

JADALNIA

Jadalnia to pomieszczenie, w którym zbiera się cała rodzina. I choć tempo życia czasami to skutecznie utrudnia, to tu spotykamy się wszyscy, jemy wspólnie posiłki i możemy spokojnie porozmawiać. Niestety, nie w każdym mieszkaniu czy domu można przeznaczyć osobne pomieszczenie właśnie na jadalnię, ale wszędzie można wygospodarować przestrzeń, która spełni to zadanie. W naszej ofercie znajdują się rozwiązania, które sprawdzą się i na większej, i na mniejszej przestrzeni. Jak wybrać stół, krzesła i inne elementy wyposażenia? Spróbujemy pomóc.

Stół – kształt, rozmiar, materiał
Prostokątne stoły są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Wyglądają dobrze zarówno w dużych, osobnych jadalniach, jak i w niewielkich aneksach jadalnych, wygospodarowanych najczęściej gdzieś pomiędzy kuchnią i salonem. Oczywistym jest fakt, że to powierzchnia przeznaczona na jadalnię determinuje wielkość stołu. Jednak powinna ona też być dostosowana do liczby osób, które na co dzień jedzą wspólnie posiłki. Bardzo dobrym rozwiązaniem, i to bez względu na kształt stołu, jest możliwość jego rozkładania. Przecież przyjmujemy gości, urządzamy przyjęcia, obchodzimy uroczyście święta i inne okazje. Kwadratowy kształt stołu najlepiej wygląda w małych pomieszczeniach lub na małej powierzchni. Natomiast stoły okrągłe są bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach, ale o kwadratowym kształcie. Jeśli kącik jadalny zamierzamy ulokować w kuchni, warto się zastanowić nad zakupem stołu mocowanego do ściany. Da to możliwość składania go po posiłku i wygospodarowania w ten sposób większej przestrzeni roboczej. Trzeba też pamiętać, że aby każdy czuł się komfortowo przy stole, musi mieć do dyspozycji około 60 cm blatu, tak aby mógł spokojnie zjeść posiłek. Należy też właściwie dobrać wysokość stołu do wysokości krzeseł, choć ten problem nie będzie istniał przy zakupie mebli z tej samej kolekcji, bo o tym pomyśleli już projektanci. Materiał, z którego ma być wykonany stół, musi odpowiadać stylowi, w którym pomieszczenie ma zostać urządzone. Najbardziej tradycyjne stoły z drewna pasują w zasadzie do każdego wnętrza i tego nowoczesnego, i tego urządzonego w stylu klasycznym. Stoły, których blaty wykonano ze szkła, stoły o metalowych nogach świetnie wyglądają we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Ponieważ sprawiają wrażenie lekkich mebli, doskonale wyglądają w mniejszych pomieszczeniach, bo nie przytłaczają całości.

Krzesła – nie zawsze w tym samym stylu
Pozornie wydawać by się mogło, że krzesła jest trudniej wybrać niż stół. Jednak nie jest to prawdą. Ponadto w tym sezonie panuje moda na krzesła w zupełnie innym stylu niż stół. To jednak nic. Jeżeli w jadalni znajdują się cztery krzesła, to wcale nie muszą być takie same. Nie jest jednak prosto dobrać krzesła w różnych stylach, które będą razem dobrze wyglądały, dlatego większość osób, podąża za utartymi schematami i dobiera krzesła do stylu pomieszczenia.
Z pomocą przychodzą też producenci mebli, którzy oferują kolekcje mebli, a w każdej z nich znajdują się elementy z jednej rodziny, które można ze sobą dowolnie zestawiać.

Kolekcje mebli
To niezwykle wygodne rozwiązanie dla każdego. Kolekcja to komody, regały, półki, stoły i krzesła w jednym stylu. Każdy może wybrać dowolne elementy do swojej jadalni, bo przecież w zależności od wielkości wnętrza mebli będzie potrzeba więcej lub mniej. Można więc decydować się na stół, krzesła, komody i półki, albo tylko i wyłącznie na stół i krzesła. Jedni będą potrzebowali same komody, a inni wybiorą tylko regały. Jednym słowem – „do wyboru, do koloru”.
W naszej ofercie znajduje się ponad 30 kolekcji mebli przeznaczonych do jadalni. Różne style, różne materiały i kolorystyka sprawiają, że wiele osób znajduje to coś dla siebie. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Czytaj więcej>>