Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.

Kieliszki i karafki - Zastawa stołowa

Pokaż filtry
63 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:
Wyczyść filtry

Proszę czekać, trwa wczytywanie produktów

Efektownie nakryty stół to absolutna podstawa świętowania kameralnych lub bardziej podniosłych wydarzeń. Dlatego w żadnym domu nie może zabraknąć eleganckiej zastawy stołowej, wśród której znajdą się efektowane kieliszki i szklane karafki dostosowane swoim kształtem do rodzaju trunku, którym zamierzasz podjąć gości. W ofercie naszych salonów znajdują się różne rodzaje karafek (karafka do winakarafka do whisky, karafki do nalewek) oraz kieliszków, dzięki którym każda uroczystość stanie się wyjątkowa. Czym musisz kierować się podczas zakupów? Śpieszymy z odpowiedzią!


W świecie kieliszków

Przygotowując się do podjęcia gości, musisz zadbać o to, by na Twoim stole znalazły się różne napoje i trunki, tak aby każdy z zaproszonych mógł zdecydować się na ten, który najlepiej odzwierciedla jego upodobania. Musisz zadbać też o to, aby mieć w czym podać każdy z nich. Niewłaściwie dobrany kieliszek lub mało estetyczna butelka mogą popsuć nawet najbardziej misternie przygotowaną przez Ciebie dekorację stołu. Aby uniknąć takich sytuacji, najlepiej zaopatrzyć się w różne rodzaje kieliszków. Wybierając kieliszki do wina nie zapominaj o tym, że w zależności od tego, czy będziesz podawać wino białe czy czerwone, powinny mieć one inny kształt. Do wina czerwonego przeznaczone są wysokie kieliszki o dużej, szerokiej czaszy. Taki kształt zapewnia dobre napowietrzenie alkoholu, dzięki czemu jego smak i aromat staje się jeszcze głębszy i bardziej wyrazisty. Natomiast kieliszki, w których podajesz białe wino, kształtem czaszy powinny przypominać kwiat tulipana (szersza podstawa lekko zwężająca się ku górze). Najlepiej, aby miały krawędzie delikatnie wywinięte ku zewnętrznej stronie i były niższe niż te, w których podajesz wino czerwone. W propozycjach przygotowanych przez nasze salony możesz znaleźć duże kieliszki do wina czerwonego, nieco mniejsze do wina białego, a także kieliszki przeznaczone do innych trunków. W zależności od indywidualnych upodobań każdy klient może wybrać bardziej klasyczne kieliszki lub te, które swoim wyglądem nawiązują do współczesnych form. Ciekawą propozycję stanowią kielichy do wody. Dzięki nim możesz pięknie nakryć stół, uwzględniając potrzeby osób niepijących alkoholu. Wybierać możesz spośród gotowych kompletów lub pojedynczych modeli, które można ze sobą dowolnie zestawiać. Cena kieliszków do wina oraz kieliszków przeznaczonych do innych trunków została zróżnicowana w taki sposób, aby wyjść naprzeciw możliwościom finansowym wszystkich klientów.


Karafka – ważny detal

Uzupełnieniem prawidłowo dobranych kieliszków powinna być elegancka karafka, do której przelejesz dany napój, unikając w ten sposób umieszczania na stole kolorowej butelki, często niepasującej do wyglądu stołu i znajdującej się na nim zastawy. Zastosowanie karafki ma jeszcze jedno ważne znacznie – podczas przelewania do niej trunku do wnętrza naczynia przedostaje się powietrze, którego niewielka ilość podkreśla jego walory. Karafki możesz używać do wina czerwonego, likieru, whisky, brandy, nalewek oraz wody, napojów chłodzących i białego wina. W zależności od rodzaju napoju jej kształt powinien być inny. Karafka do wodyw której możesz umieścić również białe wino lub lemoniadę, zazwyczaj jest wąska i wysoka, karafka do likieru ma mniejszą pojemność i może dodatkowo posiadać uchwyt ułatwiający jej używanie. Karafka do whisky lub brandy ma kształt kwadratowy lub owalny, natomiast karafka przeznaczona do czerwonego wina wyróżnia się szerokim dnem, co zapewnia lepszy dostęp tlenu do jej wnętrza. Karafki o różnych pojemnościach i kształtach są dostępne w ofercie naszych salonów. Duża różnorodność wyboru pozwala na dopasowanie wybranego modelu do własnych potrzeb.