Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.

Szklanki i kubki - Zastawa stołowa

Pokaż filtry
231 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:
Wyczyść filtry

Gorąca herbata, aromatyczna kawa czy orzeźwiający sok – bez względu na to, jaki napój wybieramy, aby móc się nim raczyć, potrzebujemy szklanki lub kubka. Zarówno szklanki, jak i kubki są więc niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni, po który sięgamy każdego dnia. Podczas ich zakupu warto kierować się nie tylko względami praktycznymi, ale również ich wyglądem, bowiem wyeksponowane na kuchennych półkach stają się bardzo ciekawym akcentem wystroju całego wnętrza. Pośród propozycji przygotowanych przez nasze salony znalazły się szklanki przeznaczone do różnego rodzaju napojów, w tym również do alkoholu oraz różnokolorowe kubki, które przyciągają wzrok efektownymi zdobieniami. Są one dostępne w formie gotowych zestawów składających się z kilku takich samych sztuk lub pojedynczych naczyń, które można skompletować zgodnie z własnymi potrzebami.


Szklana historia

Proste szklanki, pozbawione ucha, przez długi czas były wyznacznikiem swoich czasów. Pito w nich zarówno kawę, jak i herbatę. Pomimo tego, że picie w nich gorących napojów nie było komfortowe, tego typu szklanki przez wiele lat cieszyły się ogromną popularnością. Z czasem zaczęto umieszczać je w specjalnych osłonkach ułatwiających spożywanie gorących napojów. Wreszcie tradycyjne szklanki doczekały się udoskonalonej wersji, w której pojawił się wygodny uchwyt, tzw. ucho, dzięki któremu chwytanie za rozgrzaną szklankę nie wiązało się z ryzykiem poparzenia skóry palców.

Szklanka z uchem przetrwała do dziś i przez wiele osób jest używana do picia ulubionych napojów. Aktualnie szklane uszy często są zastępowane przez uchwyty metalowe, które nadają szklankom bardziej współczesnego wymiaru. Przykładem są szklanki dostępne w naszych salonach, wzbogacone w wygodne i bardzo praktyczne uchwyty – doskonałe do picia kawy lub herbaty. Ponadto w przygotowanych przez nas propozycjach dostępne są zestawy szklanek przeznaczonych do spożywania napojów alkoholowych, takich jak whisky. Tego typu szklanki różnią się swoim wyglądem od tradycyjnych. Charakteryzują się wąską podstawą, która delikatnie rozchyla się ku górze. W naszej ofercie nie zabrakło również szklanek nowoczesnych. Są one bogato zdobione ciekawymi deseniami. Dostępne są w różnej tonacji kolorystycznej.


Nie tylko do picia…

Kubek to wygodniejsza i bardziej praktyczna alternatywa szklanki. Może poszczycić się on bardzo szerokim zastosowaniem. Poza podstawową funkcją, jaką pełnią kubki do kawy i herbaty, duże znacznie mają również pod względem dekoracyjnym. Kubki ozdobne są różnokolorowe i posiadają rozmaite wzory, które można ze sobą dowolnie zestawiać. Na szczęście jedna funkcja nie wyklucza drugiej. Zakupiony zestaw kubków do herbaty można więc wyeksponować w widocznym miejscu, czyniąc go bardzo efektownym akcentem dekoracyjnym kuchni. Ci, którzy stawiają na bardziej uniwersalne rozwiązania, powinni zdecydować się na białe kubki ceramiczne, które dostosują się do każdej aranżacji, zachowując swój neutralny charakter. W zależności od własnych preferencji można wybrać duży kubek, który bez trudu pomieści porcję herbaty lub kawy na cały wieczór przy kominku lub też wybrać mniejsze eleganckie kubki porcelanowe. Ofertę naszych salonów tworzą kubki o różnym wyglądzie oraz pojemności, dzięki czemu każdy klient ma szansę wybrać ten rodzaj naczyń, który jest najbliższy jego wyobrażeniom o piciu gorących napojów w ulubiony przez siebie sposób.