Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.

Obrusy, serwetki, bieżniki - Zastawa stołowa

Pokaż filtry
68 w tej kategorii

Pięknie nakryty stół jest ozdobą jadalni i sprawdzonym sposobem na udany wieczór w gronie najbliższych lub świętowanie wyjątkowej uroczystości. Warto zadać sobie odrobinę trudu po to, by wystrojem stołu podkreślić podniosłość chwili lub stworzyć przyjemną atmosferę sprzyjającą biesiadowaniu. Dekorowanie stołu nie jest trudną sztuką, pod warunkiem, że dysponuje się odpowiednimi elementami, które zestawione ze sobą, tworzą spójną, harmonijną całość. Kluczową rolę w jej przygotowywaniu odgrywa elegancki obrus na stół, który będzie stanowił tło dla zastawy stołowej umieszczonej na nim. Aby wzmocnić efekt wizualny, można uzupełnić go kolorowym bieżnikiem lub serwetkami. Tak przygotowana dekoracja z pewnością uprzyjemni nie jedną wspólną chwilę, stając się jednocześnie prawdziwą ozdobą całego wnętrza. W propozycjach dostępnych w naszych salonach można znaleźć obrusy, bieżniki i serwetki w różnych kolorach i rozmiarach. Duża różnorodność modeli pozwala w szybki i łatwy sposób stworzyć dowolną dekorację stołu.


Sztuka wyboru

Tworzenie dekoracji stołowej zawsze poprzedza wybór poszczególnych elementów tworzących nakrycie stołu. Ich listę otwiera oczywiście obrus, który jest jej absolutną podstawą. Podczas jego zakupu warto uwzględnić kilka czynników. Pierwszym z nich jest rozmiar. Powinien być on ściśle dostosowany do wielkości stołu, przy czym należy pamiętać, że musi on być nieco większy niż sam blat – po to, by jego końce mogły delikatnie opadać, tworząc estetyczny efekt. W tym miejscu należy dodać, że obrus nie może być zbyt obszerny (wystarczą kilkucentymetrowe krawędzie). Kolejną ważną kwestią jest kolor obrusu. Pomimo tego, że obecnie na rynku można znaleźć obrusy w różnych kolorach, wciąż największą popularnością cieszą się obrusy śnieżnobiałe, które przez wiele osób są uznawane za najbardziej eleganckie.

Biały obrus nie oznacza jednak, że musimy zupełnie zrezygnować z koloru na naszym stole. Wystarczy, że zdecydujemy się na ułożenie na nim barwnych akcentów w postaci serwetek lub bieżnika. Podczas zakupu obrusu nie można również pominąć rodzaju materiału, z którego został on wykonany. Do wyboru pozostają tkaniny naturalne, takie jak len i bawełna, lub mieszanki tworzyw sztucznych. Zaletą tych drugich jest odporność na plamy oraz zagniecenia, jednak pod względem jakości i długości użytkowania zdecydowanie lepszą opcją wydają się być obrusy wykonane z naturalnych włókien. Ostatnim, choć nie mniej istotnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupów jest jakość wykonania wybranego modelu. Im bardziej staranne, tym lepszy efekt uda nam się osiągnąć umieszczając go na stole.


Moc zawarta w detalach

Nawet najbardziej eleganckie obrusy do salonu warto wzbogacić o różnokolorowe dodatki, które podkreślą ich wygląd, a jednocześnie staną się ciekawym urozmaiceniem aranżacji pokoju dziennego lub jadalni. Jednym z nich jest bieżnik na stół. Umieszczamy go pośrodku stołu, bezpośrednio na obrusie (powinien przebiegać przez całą długość stołu i kończyć się na linii obrusu). Najlepiej, aby swoim wyglądem stanowił kontrast dla jednokorowego obrusu. Jego odcień dostosujmy do ogólnej tonacji kolorystycznej dominującej we wnętrzu oraz kolorystyki serwetek, które zamierzamy rozłożyć na stole. Pozwoli nam to stworzyć spójną całość, pozbawioną wrażenia chaosu. Obok każdego nakrycia rozłóżmy serwetki. Mogą one być papierowe lub wykonane z naturalnych materiałów. Jak złożyć serwetkę, aby ładnie prezentowała się pośród zastawy stołowej? Najprostszym sposobem jest ułożenie jej w stożek dwu lub trzywarstwowy. Dzięki tej metodzie zaoszczędzimy sporo czasu przed przybyciem gości, zapewniając sobie jednocześnie bardzo efektowną dekorację stołu. Wszystkie elementy potrzebne do nakrycia stołu dostępne są w ofercie naszych salonów. Wybierać można spośród wielu modeli zróżnicowanych ze względu na wielkość, kolor, rodzaj materiału oraz cenę, co pozwala na stworzenie wymarzonej kompozycji, która z pewnością swoim wyglądem zachwyci wszystkich gości.