Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.

Serwisy kawowe - Zastawa stołowa

Pokaż filtry
9 w tej kategorii

Filiżanka ulubionej „małej czarnej” to pomysł na zawsze udany poranek lub beztroskie popołudnie. Oprócz aromatycznych ziaren, których smak i zapach rozbudzi nasze zmysły do codziennego rytuału, potrzebujemy jeszcze filiżanki, w której umieścimy gotowy napój. Picie kawy dla wielu osób ma charakter celebracji, która stanowi ucztę dla ciała i zmysłów. Aby tak rzeczywiście było, każdy jej element musi sprawiać przyjemność, zarówno smakową, jak i estetyczną, stąd też często wybór serwisu do kawy staje się prawdziwym wyzwaniem. Jak bowiem znaleźć ten, który uprzyjemni nam te rozkoszne chwile? Zadanie to, choć nie proste, dzięki szerokiej ofercie przygotowanej przez nasze salony jest jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Serwisy kawowe znajdujące się w naszych propozycjach są tak różnorodne, że z pewnością każdy wśród nich odnajdzie ten, w którym kawa będzie mu smakowała najlepiej.


Zestaw kawowy na każdą okazję

Zestaw do kawy to element obowiązkowy, który na stałe powinien zagościć w każdym domu. Komplet kawowynazywany również serwisem deserowym, może składać się wyłącznie z filiżanek i dopasowanych do nich wizualnie spodków lub zawierać pasujący do reszty dzbanek i cukiernicę. Wybierając komplet do kawy składający się z większej ilości elementów, zapewniamy sobie wygodę użytkowania oraz estetyczny wygląd stołu podczas serwowania kawy lub herbaty zgromadzonym gościom. Zastawa do kawy najczęściej przeznaczona jest dla sześciu osób. Jeśli jednak organizujemy spotkania, w których uczestniczy więcej gości, możemy zdecydować się na zakup dwóch takich samych serwisów lub skompletowanie zestawu z pojedynczych elementów. Dzięki temu będziemy mogli samodzielnie stworzyć serwis dla dowolnej liczby osób. Jeśli nasz porcelanowy serwis kawowy ma uzupełniać podstawową zastawę stołową i tworzyć z nią harmonijną całość, nie zapominajmy o tym, by jego wygląd, jeśli nie może być taki sam, przynajmniej ściśle współgrał z tym, który charakteryzuje talerze obiadowe. Im mniej różnorodnych detali umieszczamy na stole, tym bardziej estetyczny efekt finalny otrzymujemy.


Porcelanowy serwis do kawy – prostota czy finezja

Choć biały serwis kawowy jest najbardziej uniwersalny – bez trudu można dopasować go do kolorowej dekoracji stołu czy też ozdobnych talerzy obiadowych – możemy zdecydować się na jego bardziej ozdobną wersję. W ofercie naszych salonów znały się komplety kawowe zdobione subtelnym deseniem biegnącym wzdłuż całej filiżanki i dopasowanego do niej spodka lub umieszczone wyłącznie na ich brzegach. Drugi rodzaj zdobień nawiązuje do stylu klasycznego i może stać się uzupełnieniem kompletów obiadowych o wyglądzie bliskim neutralnej klasyce. Ci, którzy od prostych form bardziej cenią sobie finezję, powinni rozważyć zakup serwisu, który wyróżniają nietypowe kształty filiżanek lub spodków. Taki rodzaj zastawy do kawy również znalazł się w przygotowanej przez nas ofercie. To porcelanowe serwisy kawowe o geometrycznych kształtach, które poza złoceniem, dodatkowo zostały ozdobione tłoczeniem tworzącym ciekawy wzór. Całość prezentuje się bardzo efektownie, nadając beztroskim chwilom przy filiżance kawy zupełnie innego wymiaru. Rodzaj serwisu kawowego tak naprawdę powinien odpowiadać indywidualnym gustom każdego z nas, więc podczas zakupu zastawy stołowej warto kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Nie zapominajmy bowiem, że picie kawy to uczta nie tylko dla ciała, ale także dla zmysłów.