powrót

Akcesoria, dzięki którym dziecko pokocha drugie śniadania

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wiele mądrości jest w powiedzeniu, że je się oczami. Kwestia wyglądu posiłku jest tak ważna, że może zaważyć na odczuwaniu smaku. Zwłaszcza u dzieci. Wystarczy nieapetycznie wyglądająca kanapka, by zrezygnowały z drugiego śniadania. Może to skutkować spadkiem koncentracji i gorszym samopoczuciem. A gdyby tak sprawić, że nasza pociecha nie będzie mogła doczekać się przerwy, by sięgnąć po ulubiony pojemnik z pysznym co nieco? Tym bardziej, że wybór kolorowych i wygodnych akcesoriów na żywność i napoje jest naprawdę duży. 

Sprytni i doświadczeni rodzice wiedzą, że tak samo ważne jest to, co dzieci dostają do zjedzenia, jak i forma opakowania posiłku. Zamiast więc z przyzwyczajenia po raz kolejny zawijać kanapkę w tradycyjną folię aluminiową lub jednorazówkę z plastiku, zadbajmy o atrakcyjną „aranżację” dla śniadania.

Pojemnik na drugie śniadanie – więcej niż opakowanie

Pojemnik z dołączonymi sztućcami, bidon, kolorowa butelka na wodę czy termos na herbatę – te wygodne i praktyczne akcesoria pozwolą cieszyć się w szkole domowym smakiem drugiego śniadania. Zatrzymują świeżość, smak i aromat jedzenia oraz pozwalają bezpiecznie schować je do plecaka. Dzięki nim nasze dziecko nie wróci już do domu ze spłaszczoną kanapką. Pojemniki na żywność uczeń zabierze ze sobą nie tylko do szkoły, ale także na piknik, wycieczkę czy ognisko klasowe.

Przy wyborze pojemnika czy bidonu zwróćmy uwagę na gust naszych dzieci. Kupując akcesoria w ich ulubionym kolorze lub z ulubionym motywem, możemy mieć pewność, że będą z dumą wyjmowane z plecaka podczas przerwy między lekcjami. Tak jak dorośli mają swoje ulubione filiżanki do kawy czy kubki, tak dzieci warto zaopatrzyć w rzeczy, które będą im się podobać.

Praktyczne i ładne akcesoria

Skoro dziecko ma polubić swój pojemnik na drugie śniadanie, zwróćmy uwagę na jego estetykę i kształt. Na rynku dostępne są nie tylko jednokolorowe akcesoria, ale także pojemniki i termosy z ciekawymi naklejkami czy zwierzęcymi lub roślinnymi motywami. Swoje ulubione pojemniki znajdą również np. młodzi amatorzy piłki nożnej. Barwne i estetyczne pojemniki z pewnością wywołają zachwyt wśród koleżanek i kolegów.

Producenci opakowań na żywność i napoje nie zapominają również o praktycznych funkcjach produktów dla dzieci. Pojemniki z kilkoma komorami pozwolą na oddzielne zapakowanie kanapki oraz obranych i pokrojonych warzyw czy owoców. Niektóre modele posiadają dołączone sztućce, dzięki czemu nasze dziecko może zjeść w szkole pożywną i zdrową sałatkę. Do mniejszych przegródek będziemy mogli spakować również orzechy czy bakalie.

Kolorowe bidony i butelki z wysokiej jakości tworzywa sztucznego są szczelnie zamykane, co zapobiega wylewaniu się napoju na książki i zeszyty. Można do nich wlać zarówno ciepłe, jak i zimne napoje. Wygodny pasek lub specjalny zaczep umożliwiają przypięcie butelki do plecaka. A jeśli Twoja pociecha lubi herbatę i ciepły kompot, zapakuj jej do plecaka lekki termos z modnym wzorem.

Nauka dobrych praktyk

Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci jest częścią edukacji i świadomego wychowania. Pamiętajmy, że naszym dzieciom łatwiej się skupić i przyswajać informacje, gdy są dobrze odżywione. Z tego powodu nie warto pozwalać sobie na bylejakość zarówno w jakości posiłku, jak i w formie jego podania. Dzisiejszy maluch to jutrzejszy dorosły. Wybór pojemnika na drugie śniadanie to nie tylko kwestia zmiany formy pakowania żywności, ale także bardzo ważna część praktycznej nauki dobrych nawyków.