Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Kuchenne szafki narożne – rozwiązania i pomysły na zagospodarowanie

Zagospodarowanie naroży w kuchni to nie lada wyzwanie. Jakie rozwiązania szafek narożnych w kuchni wybrać i czy jest coś, co nada się zamiast tego mebla? W tym artykule sprawdzamy, jakie rozwiązania okażą się idealne dla Twojego gastronomicznego królestwa. Poznaj praktyczne wskazówki, jak urządzić wnętrze ze smakiem.

Szafki narożne do kuchni z wysuwanymi półkami, czyli sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Dobra organizacja w kuchni to podstawa. Niezbędne akcesoria kuchenne powinny mieć swoje miejsce i zawsze być pod ręką. Najlepiej posegregowane na różne kategorie, podzielone i schowane w odrębnych szafkach i szufladach tak, by prosto i sprawnie można było je odszukać. Szklanki, talerze, miski, garnki i patelnie, sztućce oraz artykuły spożywcze i środki do utrzymania czystości to całkiem pokaźna gromadka rzeczy do uporządkowania. Jak zorganizować przestrzeń w kuchni, by była praktyczna i efektowna? I jak poradzić sobie z okiełznaniem małego metrażu i nietypowego układu? Jeśli chcesz, aby w Twoim królestwie panował ład i porządek, a nie miszmasz, to warto sprawdzić nie tylko standardowe rozwiązania.

Kuchenne szafki narożne
Kuchenne szafki narożne

Z pomocą przychodzą szafki rogowe do kuchni wyposażone w wysuwane półki bądź kosze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak narożna szafka kuchenna wysuwana, zawsze będziesz mieć łatwy i szybki dostęp do przechowywanych artykułów kuchennych, a także wykorzystasz maksymalnie przestrzeń, chowając wszystko to, czego nie chcesz eksponować na blacie. Umieszczone na prowadnicach pełnego wysuwu półki z funkcją cichego domyku to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą tracić czasu i energii na żmudne poszukiwanie naczyń czy narzędzi kuchennych. Przyjemne w użytkowaniu modele typu cargo sprawdzą się jako miejsce do przechowywania przypraw, a także artykułów sypkich.

Obrotowe wewnętrzne półki w szafkach narożnych – gdzie się sprawdzą?

Zabudowa kuchni w kształcie litery L, U lub G wymusza wykorzystanie w projekcie szafki narożnej. Jest ona niezwykle pojemna i zmieścisz w niej naprawdę wiele. Problemem jest jednak zagospodarowanie wnętrza. Bez zastosowania nowoczesnych rozwiązań, takich jak wysuwane kosze czy obrotowe półki, trudno będzie zachować w niej porządek. Aby dostać się do wnętrza szafki i zabrać z głębi potrzebną w danym momencie rzecz (nierzadko w pośpiechu), musimy zazwyczaj wyciągnąć wszystko to, co jest poukładane w pierwszych rzędach.

Kuchenne szafki narożne
Kuchenne szafki narożne

Dolna szafka narożna z obrotowymi półkami zajmuje niewiele miejsca i nie wyróżnia się na tle pozostałych mebli kuchennych. Jeśli szukasz nieszablonowego rozwiązania do swojej niestandardowej kuchni, zakochasz się w niej od pierwszego wejrzenia. Możesz w niej przechowywać duże naczynia, które nie mieszczą się na pozostałych półkach, oraz garnki i patelnie.

Co zamiast szafki narożnej w kuchni, czyli nietypowe pomysły na narożne szafki

Systemy narożne do kuchni charakteryzują się dużym zróżnicowaniem, dzięki czemu każdy może znaleźć rozwiązanie najbardziej dopasowane do jego potrzeb. Zarówno pod względem rozmiaru, formy, zastosowanych mechanizmów, jak i ceny. Możliwości, jakie oferują szafki narożne wyposażone w cornery, czyli systemy wysuwne, zachwycą każdego, kto się na nie zdecyduje.

Popularny narożnik występuje w dwóch wariantach. Możemy postawić na bardziej klasyczne rozwiązanie, czyli prostokątną szafkę, w której umieszczono system „wyjeżdżających” półek czy koszy, ułatwiający korzystanie z narożnika. Druga opcja to szafki diagonalne, przypominające swoim wyglądem kwadrat ze ściętym bokiem. Oba boki są zazwyczaj tej samej długości. W szafkach tych można zamontować dwa odrębne fronty, ewentualnie jeden łączony. Decydując się na ten model, musisz wziąć pod uwagę rozmiar blatu. Szafki diagonalne wymagają bowiem montażu szerszego blatu – mierzącego powyżej 60 cm. Sprawdzą się one natomiast idealnie w przypadku zainstalowania w narożniku zlewozmywaka lub płyty grzewczej. Dla niezdecydowanych ciekawym rozwiązaniem wydaje się montaż szafki narożnej z mechanizmem łączącym w sobie system wysuwny z obrotowym.

Kuchenne szafki narożne
Kuchenne szafki narożne

Wiszące narożne szafki jako miejsce do zabudowy urządzeń grzewczych

Jak z jednej strony pogodzić ze sobą funkcjonalność i wygodę z estetyką wnętrza? Bogate wzornictwo, szeroka gama barw, różnorodność materiałów, z których wykonane są szafki i blaty kuchenne może przyprawić o zawrót głowy. Kiedy jednak już wszystko wydaje się zapięte na ostatni guzik, okazuje się najczęściej, że naszej uwadze umknął jeden ważny szczegół, który burzy sielską i anielską wizję nowo urządzonej kuchni. Jest nim najczęściej niezabudowany piecyk do podgrzewania wody, czyli popularny junkers. Oczywiście niekoniecznie chcemy eksponować go w pomieszczeniu. Najczęściej towarzyszy mu cała plejada gwiazd, czyli rury i zawory, które również wolelibyśmy ukryć. Co w takiej sytuacji zrobić?

Najlepiej zamówić szafkę narożną, w której schowasz po prostu swoje urządzenie grzewcze (najczęściej, ze względu na rozmiar i specyfikę miejsca zabudowy, będą to szafki robione pod indywidualne zamówienie). Należy przy tym pamiętać, aby szafki górne w pobliżu zabudowy piecyka nie były szczelne. Warto postawić na ażurowe drzwiczki i zrezygnować z zabudowy wierzchu i spodu szafki, tak by zapewnić obieg powietrza wokół junkersa. Zabudowując urządzenie grzewcze, rury i przewody oraz sprzęt AGD ujednolicimy wygląd pomieszczenia i nadamy mu nowoczesny wygląd.

Kuchenne szafki narożne
Kuchenne szafki narożne

Dlaczego warto inwestować w narożne szafki?

Szafki narożne cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na swój estetyczny wygląd. Są przede wszystkim trwałe i mają szerokie zastosowanie. Już nie musisz martwić się o to, gdzie pomieścisz duże garnki i brytfanny czy zapasy na zimę. Podstawy półek otoczonych zabezpieczającą przed wypadnięciem naczyń galeryjką mają udźwig nawet do 25 kg. W zależności od preferencji i przeznaczenia możesz wybrać wysuwaną półkę z dnem: ażurowym, siatkowym lub pełnym – z tworzywa sztucznego bądź płyty meblowej. Montaż może odbyć się do frontu lub korpusu mebli – wybór należy do Ciebie!

Fronty i korpusy kuchenne, blaty i uchwyty kuchenne, relingi oraz setki akcesoriów do Twojej kuchni znajdziesz w Agacie. Sprawdź ofertę online i stacjonarnie i wybierz coś dla siebie!

Hasła tematyczne: Kuchnia akcesoria kuchenne