Okapy wyspowe

Pokaż filtry
4 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:
Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

Istotnym, ale często błędnie pomijanym elementem, którego nie powinno zabraknąć w kuchni, jest okap. To właśnie to urządzenie skutecznie odfiltrowuje wszelkie zanieczyszczenia i niechciane zapachy powstałe podczas gotowania. Piękna i czysta kuchnia to Twoje marzenie? Wybierz okap wyspowy – wbrew pozorom nie musisz go montować nie tylko nad wyspą.

Nowoczesne okapy wyspowe – elegancja i praktyczność

Podczas gotowania, pieczenia czy smażenia wokół nas rozprzestrzeniają się drobinki tłuszczu, pojawia się wilgoć oraz często nieprzyjemne zapachy, które szybko mogą zdominować cały dom lub mieszkanie. Podstawową funkcją okapu wyspowego jest niwelowanie wszystkich tych niedogodności. Nie oznacza to jednak, że to urządzenie nie może być pięknie wkomponowane w aranżację naszej kuchni. Modele dostępne w Salonach Agata z powodzeniem podkreślą charakter wnętrza lub będą subtelnym tłem dla całej aranżacji. Okapy wyspowe można podzielić na urządzenie o funkcji wyciągu oraz pochłaniacza wyspowego. Niektóre łączą w sobie obydwie te funkcje. Czym się od siebie różnią? Ten pierwszy wymaga podłączenia do systemu wentylacyjnego lub komina – w ten sposób zanieczyszczenia i zapachy wyciągane są na zewnątrz budynku. Z kolei pochłaniacz to rodzaj okapu, który wciąga powietrze, za pomocą filtrów oczyszcza je z oparów i tłuszczu, a następnie wdmuchuje ponownie do pomieszczenia. Istnieje również okap o podwójnym zastosowaniu: wówczas takie urządzenie można podłączyć do przewodu kominowego, ale nie jest to konieczne. Te ostatnie są najbardziej uniwersalne i oferują swobodę przy aranżacji wnętrza.

Jaki okap wyspowy wybrać i czym się kierować podczas wyboru?

Przy wyborze urządzenia przede wszystkim zwróć uwagę na jego wymiary – powinien być szerszy od płyty grzewczej o co najmniej 10 centymetrów z każdej strony. Ważnym parametrem jest również poziom hałasu wyrażany w decybelach (dB.). Minimalna jego wartość powinna wynosić 50-60 dB., dzięki czemu podczas gotowania będziesz mógł swobodnie rozmawiać z gośćmi i domownikami. Należy również zwrócić uwagę na wydajność urządzenia, która mierzona jest w metrach sześciennych na godzinę. Im wyższa liczba, tym lepiej. Trzeba jednak pamiętać, że duża wydajność sprawia, że często sprzęt jest nieco głośniejszy.

Jak dbać o okap wyspowy – czyszczenie, konserwacja

Chcąc się cieszyć długą pracą urządzenia, musimy o niego należycie dbać. Dostępne w Salonach Agata okapy wyspowe sufitowe i wiszące wykonane są ze stali nierdzewnej, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Zewnętrzna powierzchnia urządzenia powinna być czyszczona wilgotną ściereczką nasączoną środkiem do pielęgnacji. Należy unikać stosowania agresywnych detergentów oraz szorstkich i ostrych przedmiotów do szorowania. Produkty wyposażono w filtry węglowe, które należy regularnie wymieniać, najlepiej co 3 do 6 miesięcy. Zachęcamy do przyjrzenia się pozostałym produktom z kategorii „Sprzęt AGD”. Z Salonami Agata gotowanie stanie się o wiele przyjemniejsze.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.